Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami tippetek szaladós...

Van valami tippetek szaladós lovakra?

Figyelt kérdés
Van egy lovam ami nagyon szaladós és folyton tele van energiával. Amúgy elég kemény szája van ezért a zabla sem fáj neki nagyon. Folyton elszalad főleg vagtában és már nem tudom, hogy mit csinaljak vele. Van valami tippetek, hogy ilyenkor mit kell csinalni?

2019. jan. 8. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

‘Nem fáj neki a zabla’

Talán ne próbálj fájdalmat okozni, ne tépd a szàját. Menekül.

Elősször is kicsit legyrn átlovagolva, aztán ésszel lovagold.

1x-re csak az egyik szárat vedd fel, majd a másikat! ‘Reszelés’. Fontos hogy a másikkal engedj. A testsúlyoddal tartsd meg. Ülj le a seggedre és dölj hátra. Helyezd a hátuljára a súlyodat. Ha engedetz ő is, akkor dícsérd meg.

Erősebb zablát semmiképp!! Pelham, pessoa hasonlók

2019. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy en nem akarok neki fájdalmat okozni mert nagyon szeretem, de sajnos tényleg nagyon erős szája van és a finom segítségekre bem is reagál pl felvételre. Próbaltam már lazábban lovagolni, de akkor nagyon elszaladt.
2019. jan. 8. 15:09
 3/11 A kérdező kommentje:
*nem
2019. jan. 8. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Edzővel lovagolsz? Ha igen, akkor nem tudod megkérni, hogy üljön fel rá?

Ha nincs, akkor egy nálad tapasztaltabb lovas?:)

2019. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyereg, kikötőszár, futószáras munka, hadd jöjjön rá magától, hogy nem ér el vele semmit, ha keménykedik a zablával vagy vágtázik... Ha elcsihadt, ülj fel rá, akár csak 15-20 percre, ha rendes, szállj le! Sok-sok átmenet (futószáron is, ha higgadt, 1 kör ügetés, 1 kör vágta), körök, kígyóvonalak!
2019. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran ülsz rá?Ha mondjuk 2hetente,akkora mielőtt felülsz rá mindeképpen futószárazd le,vágtázzon kb. Mind2 kézre 2,5oercet
2019. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát egy héten kb 4-5x
2019. jan. 9. 13:43
 8/11 lvszlny válasza:
Próbálj meg állazó zablát használni, és lovaglás előtt 10-15 percet futószárasztasd, nekem is temperemantumos és erős szájú lovam van és nekem bevált. :))
2019. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hozzá értőtől kéne ezt megkérdezni, mert így látatlanban senki nem fogja megtanítani, és amit csinálsz, az már a veszélyes kategória.
2019. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pannaoeli válasza:
VAn egy mód amit nekem szoktak ajánlani.. az a lényege hogy ha megy akkor csinálsz egy olyat hogy húz húz enged ha lelassit minimalisat engedsz de nem sokat! ha meg mindig nem lassitott le akkor ismételed ha pedig már ez nem müködik akkor sok kiskört csinálsz vele amig lassit vagy megkérsz egy profi lovast vagy edzőt hogy futoszaraztasson és ott gyakorlod a tecnikakat!
2019. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!