Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mit ronthatunk el...

Mégis mit ronthatunk el állandóan? Van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos mudink. 12 hetes kora óta velünk van. Már a 4. nálunk töltött naptól nyilvánvaló volt, hogy nem egy barátságos figura, és ezért szakember segítségét kértük. El is jártunk a foglalkozásokra, betartottunk mindent, de úgy tűnik, minden hiába. A kutyánk viselkedése továbbra is megjósolhatatlan. Simogatja az ember, (a saját gazdája), és egyszercsak morgás, és csattogtatja a fogát, de úgy, hogy közben teljesen édesen hedereg, aztán bumm! Azt gondolom, hogy ez nem normális... Kezdem úgy érezni, hogy mi tényleg mindent megteszünk, de ez a kutya egyszerűen agybajos, és így kell vele együtt élnünk. Más emberek közellébe meg aztán pláne nem lehet odaengedni, mert akkor is kiszámíthatatlan. A szívem szakad meg, hogy mindent megteszünk, és a szakember segítségének és a mi befektetett munkánk ellenére is gyászos a helyzet. Egész életünkben volt a családnak kutyája, és egyetlen egy sem volt ilyen. Amelyik nem kapott trenírozást, az is édes és kedves kutyus volt...
2018. márc. 6. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar az, hogy mindent megtesztek? Mennyit dolgoztatjátok naponta és mivel, hogy? A nevelése hogy áll? Rászólásra azonnal abbahagyja a viselkedést? Bármilyen viselkedést bárhol, idegen emberek és kutyák közt is? El tudod küldeni magadtól első szóra? Fel tudod kérni a figyelmét bárhol, még idegenek közt is és meg tudod tartani, hogy csak rád figyeljen?
2018. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent tesztek meg?

Honnan vásároltátok a kutyát?

Mennyit van farasztva? Mennyit foglalkozol vele egy nap?

Hogyan volt szocializálva?

Nem fáj neki valahol, nncs valami eü baja?

Minden rendben van a rangsorral? Nem lehet hogy azt gondolja, ő a főnök?

2018. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első és legfontosabb kérdés: honnan vettétek a kutyát? Simán lehet idegrendszeri probléma is...
2018. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek, előfordulhat idegrendszeri probléma is.


Páromék öreg kutyája is hasonló, bár őt nem tudni, honnan származik, anno menhelyről fogadták be kiskölyökként, de szerintem szapis, valami puli-jellegű keverék. De mindig is hirtelen hangulatváltozásai voltak, 7 éves koráig szakember foglalkozott vele, kutyasuliba jártak vele, stb, de nem javult. Most, hogy már öregszik, 14 éves lesz idén, már nyugszik lefelé, de legutóbb is mikor ott voltam, örült nekem, ugrált fel, nyalogatott, simogattam, aztán hirtelen morgott és ugatott. Hasonló helyzetben harapott is meg engem, illetve páromékat is sokszor elkapta már. De közben meg vágyik a szeretetre, ugrik az öledbe, osztja a puszit, aztán támad.

2018. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet idegrendszeri...

de lehet valami mégis csak el van rontva a nevelésében, amire esetleg nem is gondolsz...

Szerintem így látatlanban ezt nem lehet megmondani.


Mivel munkakutya lehet nincs lefárasztva eléggé, testileg, szellemileg és ettől ideges, ingerlékeny.

A munkakutyák eleve nagyobb hozzáértést, idő ráfordítást igényelnek egy átlag családi kutyánál.

Lehet túl sokat megengedtek neki és ezért főnöknek képzeli magát. Lehet eleve hajlamos a dominanciára a kutya és akkor folyamatosan oda kell figyelni, a sétánál, etetésnél stb.

Lehet, hogy van nálatok gyerek és az szokta ráncigálni amitől már idegileg ki van a kutya...lehet kiabálni szoktatok és azt nem szereti...

Lehet észre se veszitek, de nem vagytok következetesek, ami a kutyát stresszeli...

Így látatlanba bármi lehet.


A szakember mit mond? Ő mit gondol?

2018. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!