Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy a lovamnak...

Mit tegyek hogy a lovamnak legyen kedve?

Figyelt kérdés

Nemrég lett egy lovam, aki mentett ló egy kupectól. Tudni kell hogy szörnyű élete volt úgy hoztuk el hogy a gazdája télen nem adott neki enni hanem csak dolgoztatta és vagora akarta adni. Nos szegény kis tündérbogár annyira kedvetlen. Mármint olyan értelemben hogy nem szaladgál nem játszik nem szeret semmiféle lovaglást tehát hiába akarok vele csak lépni rossz nézni hogy milyen kedvetlenül csinálja. Tudom és meg is értem őt, nekem se lenne kedvem 16 év borzalom után. De a lényeg hogy én mégis szeretném hogy azt az elmúlt 16 évet újra élje és boldogan (tudom hogy nem felejt) kérlek mondjatok valamit tippet hogyan lehetne vele elkezdeni játszani vagy megszerettetni vele dolgokat? Egyéb infók :

-tehát 16 éves

-2_3 hónapja van velem

-kötőfékkel lovagolom

-egyébként nagyon hálás paci látszik rajta a hála

-bízni bízik bennem vagyishat valamennyire mert le mer feküdni előttem és oda is tudok menni nem áll fel

-kanca

-12 éves versenyló tarslova van aki szokott vagtazni a karamban hempergozni és játszani

Tehát esetleg Pat parelli vagy mit csináljak segítsetek kérlek!!



#ló #kedv stb
2019. jan. 12. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
16 éves, egész életében szarul bántak vele, ez van megszokva neki. nem mellesleg öregszik.
2019. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1: légyszíves segítséget írj mert én is tudom le is írtam hogy nem felejt de én szeretném kihúzni ebből és biztos ki is lehet valahogy

2: nem öreg pláne nem a 32 éves lovakhoz képest

2019. jan. 12. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van valami, amit nagyon szeret (például répa vagy valamilyen lósüti) akkor esetleg tudsz vele "fogócskázni"


A mi lovardánkban a lovászok sokszor csináltak ilyet a lovakkal, amikor unatkoztak, nagyon élvezték a pacik :D

2019. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes orvossal is megnézetni. Ha ilyen rossz helyen volt könnyen lehet, hogy összeszedett valami betegséget vagy fáj valamilye szegénynek és amiatt kedvetlen :(
2019. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A másik (a doki után), hogy hagyd békén néhány hónapig, hadd nyugodjon meg a lelke. Igen, szeresd, menj ki hozzá gyakran, simogatás, esetleg egy falat, és annyi. Érezze, hogy gondoskodsz róla, de nem akarsz ráerőltetni semmit.
2019. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊 ez a fogócskás ötlet tetszik majd kipróbálom aki ehhez hasonlót tud az kérem írja le😊
2019. jan. 13. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont a fogócskás ötlet fogott meg... Olyan jól leírták hogy állatorvos nézze meg alaposan, utána meg hagyd pihenni. Szerencsétlen állat egy évtizedig szenvedett, beleszokott a rossz körülményekbe, úgyhogy most hagyni kellene neki sok időt. Én a helyedben nem is lovagolnám egy darabig.

Ha látod, hogy jól esik neki akkor törődj vele sokat. Pucolgatás, simi, elviheted sétálni/legelni száron, de nem minden ló igényli ám annyira az emberi társaságot, nála pedig ez különösképpen elképzelhető. Nem tudom hogy az előző helyen volt e társa, ha nem akkor alkalmazkodnia kell a másik lóhoz is.

Szerintem összességében hagyj neki időt, hogy leessen neki hogy téged nem a munkával, nyaggatással kell asszociálni hanem a pihenéssel, nyugalommal. Én biztos nem piszkálnám egy ideig parellivel/hasonlóval...

2019. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tavaly télen hoztuk el a kupectol februárba azóta már kisgyerekek is lovagoltak rajta és utána került hozzám
2019. jan. 13. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!