Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás nyakmadzaggal?

Lovaglás nyakmadzaggal?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla? Meg erről a fajta ló és lovas kapcsolatról..H nem "betöröd" hanem szépen lassan megtanitasz neki mindent földről..pl kövessen hallgasson a nevére lefekudjon stb stb... és H nem palcaval csapkodva tanitod hanem úgymond jatekkal H élvezze.. Szerintetek egy idősebb lónak aki eddig zablaval kemeny kezzel es palcaval volt lovagolva esetleg lovas iskolabam meglehet meg tanitani neki ezt a fajta barátságot? V egy kiscsikoval lehet kiepiteni jol ezt a kapcsolatot?

2019. febr. 11. 14:35
 1/5 anonim válasza:
Szerintem nem számít ,hogy öreg ,vagy fiatal lóval próbálkozol . Lóval sosem késő elkezdeni , még akkor sem ,ha előtte pálcával dolgoztak vele . Ez teljesen lófüggő (mármint , attól függ ,hogy a ló mit szól ehhez).Persze nem baj a pálcás módszer sem , és én is alkalmazok pálcát, hiszen a pálca úgymond egy segédeszköz , de azért a ,,suttogó " módszerhez érteni is kell (a lovasnak is kell tapasztalat,és a hozzáértés ). A nyakmadzag alkalmazása (szerintem ) csak akkor ,,ajánlott " ha ki tudtad alakítani a megfelelő kapcsolatot a lóval /bíztok egymásban. Természetesen bármikor ki lehet próbálni,amikor úgy érzed ,de akkor nem biztos ,hogy sikerrel jártok 😂.Lovasiskolában szerintem idős lovakkal felesleges járni , inkább saját magad otthon (ha saját lovad van ) vagy külön lovardában érdemes tanítani. Menni fog , ez a hozzáállásodon , és a lovad életkedvétől is függ 😂❤️.
2019. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ..mondjuk persze a palcat mint segédeszközt hasznalnam csak nem ugy mint sok helyen "büntetésként".. viszont azt nem tudom bar biztosan kitartassal meglehet neki tanitani es megmutatni h a palca nem utlegelesre es ijesztgetesre való.
2019. febr. 11. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért a nyakmadzaggal lovaglás nem olyan hogy párszor gyakoroljuk és menni fog, nem veszélytelen tevékenység.

Tudod mit, miért nem nézel körbe és keresel egy ilyesmivel foglalkozó nyári tábort/tanfolyamot? Ott teljesen megismerkedhetnél a módszerrel és biztos vagyok benne, hogy pontosabb választ kapnál mint itt bárkitől is. Hasznos élmény lenne és eldönthetnéd, hogy tetszik-e neked és tudnád-e alkalmazni a mindennapokban (lovardában, gondolom).

2019. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pálca nem ütlegelésre való, aki így gondolkodik az ne legyen lovas. Viszont nem is szabad túl lágyszívűnek lenned, mert a ló bizony hajlamos és hülyének néz. pl sok tanítványomnak mondom, hogy kicsit határozottabban pöccintsen már oda a pálcával, mert alszik alatta a ló (rafkós iskola ló nem akar ügetni, pedig menőkedve megvan, csak épp energia takarékos, ha nem akarod eléggé, akkor nem megy) . Ez bőven belefér.


Amúgy ez a nyakmadzagos téma egy segítségekre jól reagáló lóval kivitelezhető, tehát csizmára, testsúlyra azonnal reagáljon, illetve olyan lovas is kell, aki ezeket jól ismeri és jól is használja.

Kölcsönös bizalom és tiszteletre alapul, de keményen meg kell húzni a határaidat, mert akármennyire is barátság, azért még az embernek kell a főnöknek lenni, és kellő határozottsággal kell hozzáállni. Soha nem szabad semmit se ráhagyni.

Egy belovaglás alatt álló csikóval tán gyorsabban lehet haladni, de nagyon rizikós, még így is. Sokévi belovagló tapasztalatot igényel.


Ennek az egésznek a veszélyességét az is mutatja, hogy pl ott van Tászler Melinda, aki nagyon jól érti a lókiképzést, mégis lovasbalesetet szenvedett közben és az se biztos, hogy maradandó károsodás nélkül megússza, nem mellesleg hosszú hónapokat töltött kórházban.

Ha komolyan érdekel a dolog keresd a fiatal szabadonidomítók közösségét, van táboruk is, szóval ott belekóstolhatsz milyen is ez.

2019. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat majd utána nézek ezeknek.
2019. febr. 13. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!