Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovakkal kapcsolatos...

Milyen lovakkal kapcsolatos OKJ tanfolyamra/egyetemi szakra érdemes beiratkozni?

Figyelt kérdés

Nagyon szívesen foglalkoznék lovakkal és az érdekelne, hogy milyen tanfolyam/szak az, amit érdemes elvégezni ezzel kapcsolatban


A valakinek van tapasztalata, annak nagyon örülnek 🙂



2019. febr. 24. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pannon egyetemre jártam a georgikon karon a ménesgazdára.Én nagyon szerettem és a mostani munkám is nagyon szeretem!Most egy lovarda vezetője vagyok!okj-ből pedi a lovászt éri meg!
2019. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit tanulhatsz okjn: lovász, lovesedző, lovasoktató, lovastúravezető, belovagló

Felsőfokú szakképzésben ménesgazda. Egyetemi szak lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnök (Kaposváron). Másoddiplomaként lovaskultúra oktató.

Lovasterapeuta csak úgy lehetsz ha van gyógytornász vagy gyógypedagógiai végzettséged.


Hozzáteszem sajnos itthon hiába van papírod nem túl piacképes, ha csak nem magadnak csinálsz lovardát (vállalkozóként). Alkalmazottként nem igazán lehet ebből megélni, mert rengeteg munkával jár nem sok pénzért.

2019. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

2 éri meg.


Egyetem: állatorvos


OKJ: hentes

2019. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy lovagolni egyik helyen se tanítanak meg? Mindenhova már egy alap tudás kell (biztos 3 jármód, meg ne ess kétségbe, ha 60-80 centit kell ugratni).
2019. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 azért az ugrást nem várják el mindenhol, de nyilván tudom, hogy a 3 jarmodban biztonságosan kell tudnom ülni 😃
2019. febr. 27. 20:09
 6/6 anonim válasza:
Én Keszthelyre jártam ménesgazda szakra. Sajnos a magánéletem akkoriban éppen botrányosan alakult, ezért többet fetrengtem depressziósan a koliszobában meg a Balaton parton, mint amennyit az előadásokra jártam, amit utólag nagyon-nagyon bánok, mert nagyon sok hasznos dolgot tanulhattam volna. Azért egy év csúszással 2014-ben sikerült elvégeznem. A mi évfolyamunkban volt egy 40-es hölgy, aki egyébként német szakos tanár volt, de gondolta megcsinálja a ménesgazda szakot csak úgy... Nulla, azaz nulla lovastudással jött oda, életében talán ott ült először lovon. De 2 év alatt megtanult 3 jármódban biztosan ülni, és az elméleti tantárgyakat kiválóan megtanulta, így le is vizsgázott a végén. Én szerettem, a tanárok jó fejek, korrektek, segítőkészek, megvan a tudásuk is, a lovasoktatók sem kóklerek, én csíptem őket. Tényleg bánom, hogy nem vettem akkor komolyan, hasznos szak. Ha most érettségiznék, akkor szerintem Kaposvárra mennék a lovassport szervező agrármérnök-re (amikor én érettségiztem 2011-ben, akkor ilyen szak még nem volt), de ha újrakezdhetném a ménesgazdát Keszthelyen, akkor azt is szívesen megcsinálnám normálisan így "felnőtt fejjel".
2019. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!