Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havi szinten körülbelül...

Havi szinten körülbelül mennyibe kerül egy 0-2 éves gyerek eltartása?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tehetjük meg, hogy mindenből a legdrágábbat vegyük neki de azért kíváncsi lennék, hogy ti körülbelül mennyit költötök vagy költöttetek a gyermeketekre. Persze azért nem is a legolcsóbb, leggagyibbat szeretném venni.

Annyi, hogy a párom édesanyja egy turiban dolgozik és sok gyerekruhát kapnak, sokszor olyat amin rajta van a címke, illetve hibátlan, kicsit sem kopott minőségűeket. Így a ruha egy részét olcsóbban meg tudnánk oldani mintha mindent a boltban kellene megvenni.


Nagyjából le tudnátok vezetni, hogy ennivalóra, pelenkára, ruhára, játékra, gyógyszerre és egyéb felszerelésekre mennyi pénz megy el egy hónapban?


2016. okt. 23. 20:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És a baba korát is írjatok oda :)

Lehetőleg a mai árak szerint.

2016. okt. 23. 20:00
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

13 hónapos a kisfiam de nagyon nem mindegy melyiket írom. Volt mikor 15-20 ezer körül ment el tápszerre, most 1000-1500-ből kijön mert tejallergiás és 90%-os támogatással kapja. Az elején sok cseppet kipróbáltunk hasfájásra, volt amelyik 4000 ft is volt. Szóval itt tápszer: 1000-20000

Gyógyszerek: 0-15000 kb

Pelenka: 10000-15000

Kozmetikumok van mikor nem kell semmi máskor majdnem 5000 mert minden elfogy.

Ruha van mikor semennyit nem kell költeni de most őszre össze se mertem számolni pl. Nagyon sok.

Kaja: fogalmam sincs. Zöldségek, gyümölcsök napi szinten, kis kiadás de összejön havi szinten.

Gasztroenterológus: 5000 ft/ alkalom kb 2 havonta de volt mikor 2 hétre rá vissza kellett mennünk.

Nem is tudom maradt-e ki valami.

2016. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Három gyerekem van, de eskü, hogy sejtelmem sincs, mennyibe kerül akár külön-külön, akár egybe.

Az biztos, hogy Dáriusz kincse is kevés lenne, ha mindent meg akarsz venni, ami kapható.

Ha van tejed bőven, kapsz ruhákat, és csak pelenkára kell költeni, akkor az első hónapokban akár 15 ezerből is kijöhettek. Aztán jön egy laza nátha, és a fél fizetésed elmegy a gyerekre.

Az az egy fontos, hogy mindig kell, hogy legyen tartalék, mert amiben biztos lehetsz, az az előre nem várt kiadás hónap végén.

2016. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ezt nem lehet kiszamolni.

Az ejen - ha szoptatsz az ingyen van, a tapszer tobb ezer Ft.

Anyatejes babanal normalis a heti egyszeri kaki, tehat pelus alig fogy, mig egy tapszeres babanal haromszor otszor annyi is fogyhat.

Az en picim meg soha nem volt beteg 15 honap alatt, igy nem kellett gyogyszer. A baratnome havonta beteg , tobb tizezer agyogyszer.


Mivel nem koltottem ezekre a fentebb irtakra, meg tudom neki venni a minosegi kozmetikumokat ( pl . Weleda , csak termeszetes anyagokbol )

Ruhakat mindig akciokban veszem akar honapokkal elore.

2016. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Átlag havi 100 ezer, ruha, cipő nélkül.

Refluxos, hipotón, VUR-os, 1 éves. Ezt dobta a gép.

Pelenka, popsitörlő ~15 (huti veszély miatt gyakrabban kell cserélni).

Tápszer volt amikor 30 volt (a támogatott AR-t nem bírta, Nutriton kellett a HA mellé). Most ~12. A szpotatás drágább volt amíg anyatejes volt, mivel nem ment. Tejserkentők, mellszívó...

A többi: tápkieg., probiotikum, gyógyszer, gyógytorna. Mind annak reményében, hogy egyszer nem lesz semmi baja. Minden pénzt megér.

2016. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14 honapos a lanyom. A leglazabb honap sem jott ki soha 40ezer alatt. De volt h 60ezret koltottunk ra, pl ha olyan extrabb kiadas volt h autos ules. De pl mikor beteg volt,az is elvitt +20ezret adott honapban. Szoval sztem 30-40nel szamolnod kell,akkor is ha semmi extra nincs. Nekunk az egyetlen luxus ebben a babauszas, ha meg lennenk szorulva, attol meg el tudnank tekinteni. De az osszes tobbi olyan alap dolgokra megy neki h kaja,pelus,ruha, stb.
2016. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Több mindentől is függ:


1. Ha szoptatod, sokáig nem kell sem tápszerre, sem más, anyatejpótló cuccra költeni (pl. junior gyermekital, meg ehhez hasonlók)


2. Ha örökölsz ruhát, játékokat, fillérekbe kerül a gyerek


3. Ami sokat elvisz, az a pelenka, popsikrém, majd később a hozzátáplálásnál a bébiétel, de ha otthon, Te magad készíted, úgy az is olcsóbb.


4. Ha jól felöltözteted, rétegesen, és figyelsz arra, hogy otthon is rétegesen legyen felöltöztetve (mert fűtés ellenére, illetve nyáron egy árnyékosabb lakás / ház is elég hűvös tud lenni), akkor nem kell költened gyógyszerekre. Lázcsillapításra más módszer is létezik, mint a gyógyszer, nátha esetén ott az orrszívó, azt egyszer kell megvenni, de ha idegenkedsz tőle, még azt sem (nekünk pl. manuális orrszívónk van, pumpás), de sima föltisztító pálcikával is ki lehet kanyarintani a nózijából a taknyot, illetve anyatejes babák általában erősebb immunrendszerűek, ha meg is betegednek, hamarabb felépülnek a betegségből.


5. Ha valami mégis kellene, vedd meg használt ruha boltból, illetve apróhirdetési oldalakról, másodkézből.


6. Babaruhából ne vásárolj előre, mert lehet, pont nyáron lenne jó rá a szupercuki kis téli overall, amit előre megvettél neki. Cipő dettó (cipőre nincs is szüksége igazából addig, míg el nem kezd járni, és akkor se legyen egész nap cipőbe szorítva a lába).


6. Egy doboz kirakóval, dominóval, marokkó játékhoz hasonló tompább, színes apró kis játékokkal, amikkel el tud matatni sokkal többre mész, mint a szirénázó, 5 nyelven beszélő, vibráló fényű többezres játékokkal. Vegyél egy pici, olcsó távirányítós autót, ha későn kezd el kúszni-mászni, meglesz a hatása és csak egyszeri befektetés (plusz elemcsere néha).


Nem is kell semmiből a legdrágább, egyáltalán nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb. És nem kell fertőtlenítő-sterilizáló sem, tök felesleges. Én sosem sterilizáltam semmijét, csak bababarát mosogatószerrel mosogattam. Egy éves múlt, gyermekorvost csak a kötelező oltások alkalmával látott csak, kórházat születésekor. Szóval nem attól lesz egészségesebb a gyermek, ha "kifőzik"

2016. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

nekem újszülöttem van, mg se merem számolni mennyit költök rá :) pelenkán vagyok kiakadva, még csak a 2st hordjuk, de már 55,./db az ára :( vannak napok amikor 8-10 pelus is elmegy, tápszerre nem költünk sokat mert csak pici pótlást kap néha, de 2 hét után kidobom, újat bontok, havi 1000.-

de a teák, hasfájás szrek drágák.

ruhára is sokat költök, pedig többnyire használtan veszem, de 3-5000.- egy overál és mondjuk most 2 ősszi-2 téli kell, plusz a téliből majd kell 2 nagyobb méret is. ez neked jó lesz, legalább nem kell keresgélni :)


van egy nagy gyerekünk is aki sportoló szeretne lenni, neki mondjuk sokkal több a havi edzése mint amit a picire költünk

2016. okt. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Tápszeres lett 3 hónaposan így annyival többe került az elején. Ruhákat használtan vettem, pelust netről rendelek.

Most hogy már nem tápszeres nagyjából havi 15, max 20E-ből kijön és mindene megvan amire valóban szüksége van. Ruha, meleg étel, korának megfelelő játékok, tisztálkodási eszközök, pelenka, popsitörlő, figyelem, szeretet.

2016. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 éves koráig nem sokat kellett költeni rá. 15-20ezret havonta kb. Most 4 évesen kb. 100ezer havonta. Logopédus, mozgásfejlesztés, sok étrendkiegészítő is kell neki. Ovis programok, ruha, cipő, hétvégi programok. Lehet, hogy a 100ezerrel még keveset is mondtam, de fene vigye! A gyerek az első!
2016. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!