Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy lovat megvesznek,...

Ha egy lovat megvesznek, lehetseges, hogy mar a megvetel napjan ujra eladjak? (Papirokban)

Figyelt kérdés
Ugy ertem, hogy valaki megveszi a lovat, es ugyanazon a napon (vagyis a leheto legrovidebb ido alatt) atirassak egy masik ember nevere? Ugy, hogy a papirokkal bizonyithato legyen, hogy a 2. ember tulajdona?

2019. márc. 3. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A lókupecek ezt csinálják a vásárok alkalmával. Nem jártál még ilyen helyen? Akár a földvári vásárban.
2019. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy a papirjait is igy lehet intezni? (Nem vagyok kupec) Ahogy tudom altalaban a kupecek papirok nelkuli lovakkal kereskednek. Csak anny lenne a kerdesem, hogy at lehet-e iratni olyan gyorsan a lovat? :S
2019. márc. 3. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy autot is at lehet iratni fel ora alatt pedig az tobb papirmunkaval kar.
2019. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért egy ló útlevél átírása több idő, mint egy kocsié. Illetve mellékelni kell a vásárlást igazoló okmányt. Én ha lovat vennék csak a papírjával és a szerződéssel együtt vinném. És nem tudja másra iratni a lovat.
2019. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor mi legutóbb lovat vettünk, és beküldtük a lóútlevelet a Lóútlevél Irodába, több hétbe került, mire átírva visszaküldték.
2019. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kupecok ezt úgy csinálják, hogy a szerződés meg van írva rendesen, viszont a lóútlevél bejelentőt csak az eladó részéről töltik ki, kvázi a ló nem kerül a köztes gazda nevére lóútlevél szinten. A végleges gazda pedig kitölti a lóútlevél bejelentő rá vonatkozó részeit, beküldi és mindenki (remélhetőleg) boldog.
2019. márc. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenkinek a valaszokat! Kedves utolszo valaszolo! Akkor nem is kell a "koztes"gazda neve irni? Az ugy jogilag jo? :D Nem szeretnenk ebbol kesobb bajt...
2019. márc. 4. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy jogilag jó-e, arról fingom sincs. Az általam legutóbb vásárolt ló ilyen volt. Az útlevelet simán átírták a kettővel korábbi tulaj nevéről az enyémre, innentől szerintem támadhatatlan a dolog.
2019. márc. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!