Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Új ló esetén mikor lehet...

Új ló esetén mikor lehet elkezdeni lovagolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nekem nincs lovam, ez csak szimplán érdekel, de ha valaki vesz egy lovat, rögtön lovagolhat rajta? Vagy előtte kell tréningezni, szoktatni, barátkozni vele? Betört/belovagolt lóra gondolok.

2019. márc. 6. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal lehet:) Nyilván ne aznap mikor meghoztátok, de másnap már simán felülhetsz:)
2019. márc. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-3 napig szoktam futószárazni az új lovakat hogy "megszokják/megismerjék" a hangom. Addig is jobban felmérem a mozgásukat és hogy mennyire hallgatnak a parancsokra.


De ki hogy látja jónak.

2019. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. márc. 6. 14:02
 4/4 T.Viiki03 válasza:
49%
Attól függ milyen korú a ló, ha 3-4 év fölött van akkor lehet lovagolni rögtön ha előtte pár napog talajmunkát azaz futószárazzák. De ha 3 év alatt akkor még nem lehet ráülni, de gondolom ezzel ugyis tisztába vagy, hogy 3éves kor alatt nem ülünk fel a lóra :)
2019. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!