Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akiknek van lova, azok mennyit...

Akiknek van lova, azok mennyit keresnek/a szüleik mennyit keresnek?

Figyelt kérdés
Első sorban az érdekelne, hogy akiknek a szülei fizetik a lovuk eltartásának nagyrészét, azoknak a szülei mennyit keresnek havonta?

2019. márc. 7. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám gazdálkodó, tehát takarmány, elhelyezés kipipálva. Innentől nem durva kiadás, kivéve ha doki kell.

Szerintem nem az a lényeges mennyit keresnek, hanem mennyiről tudnak lemondani a ló miatt. Mert lehet, hogy valaki bazi sokat keres, de a megszokott éleszínvonalat szeretné fenntartani és emiatt kevésbé áldozna be egy állatra. Szerintem ne ezzel kalkulálj.

2019. márc. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kimondottan attól függ a tartása, ki mennyit keres, habár ha nincs pénz a megélhetésre se elég, akkor nem kell lovat venni.

Nekünk 2 lovunk van, régebben mikor vettük őket, jobb anyagi helyzetben éltünk.De minden változik, betegségek, munkanélküliség, stb.miatt jövedelem megcsappant,de a lovaktól és egyéb állatoktól soha meg nem válnánk, inkább más dolgokra nem költünk, de az ő ellátásuk az elsődleges.

Nagyjából ki lehet számolni jövedelemből, hogy kinek mennyibe kerül havonta a megélhetése, csekkek, kaja, stb.Ki lehet számolni, kb.mennyibe kerülnek a lovak, a tartásuk.Ha kijön belőle, akkor nincs gond.Ha nem, akkor nem kell tartani.

2019. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés ki mire költ? Pl ha valaki dohányzik és elszív napi 1 doboz cigit, az 30 ezer egy hónapban, ennyiből otthon tartva kijön a ló.
2019. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, én még nem most szeretnék lovat tartani, mert nem vagyok elég tapasztalt, és a korom miatt nem is igazán dolgozhatok, de a szüleim (külön-külön) nagyjából 200-250 ezret keresnek havonta, bár apukámnál ez nem mindig van így, olyan munkát végez, amiért sokszor késik a fizetése, vagy éppen dolgozni sem tud időjárás miatt, és a hónap végére mindig elfogy a pénzünk. Nem annyira, hogy ne tudjunk mit enni vagy valami, de azért nincs különösebben sok. Én viszont szeretnék majd diákmunkázni, amire leginkább nyáron lesz időm, viszont akkor nem tudok túl sok pénzt összegyűjteni. Szerintetek így lehet tartani lovat? Egyáltalán havonta mennyibe kerül? Azt tudom, bértartásban 35-60 ezer körül, de mondjuk otthon? (igen, tudom, hogy lovat nem tartunk egyedül)
2019. márc. 9. 00:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből inkább ne. Egy családnak rengeteg kiadása van rezsi (víz, áram, fűtés.. Stb), biztosítási, ha van kocsi akkor ugye azt tankolni karbantartani, tisztálkodószerek, és a legnagyobb havi tán a kaja. És akkor nem romlott el semmi, nem nyaraltatok, nem vettetek ruhát, nem volt iskolakezdés. Ugye kell valami megtakarítás mert, ha elromlik a mosógép vagy a hűtő, akkor az új legalább 80-100ezer.

Erre jön rá a ló pluszban. Havi 30ból megvan az, ha nyáron egybe megveszed az évrevaló szénát, szalmát zabot, ami egyszerre nagyobb kiadás 200-250 ezer, de akkor az évre le van tudva az etetése (1 lónak!) évente

2019. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy lazán becsúszhat egy több százezres műtét úgy kb. akármikor.
2019. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb elment..

Szóval évente oltatsz kb 15 ezer, 3x féreghajtasz kb 8000,2 havonta kovács, ha csak körmöl akkor is 8-10ezer,és akkor semmi baja nem volt a lovadnak. Ezen kívül legalább 100-150 ezernek mindig kell lennie félretéve, mert ha baj van, az bizony drága mulatság, egy rosszabb kólika több százezer is lehet...

Szóval ha éppen csak kijöttök a hó végén, akkor inkább ne.

2019. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!