Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kapcsolatfelvételeket...

Milyen kapcsolatfelvételeket alkalmazhatunk lovaglás közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok kezdő vagyok! Úgy értettem a kérdést hogy ha jól tudom van a részleges , ami ütemváltás és van a megállás. Ezt jól tudom? Bővebben kifejtenétek hogy mit is kell pontosan csinálni?

2019. márc. 11. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Van a közvetlen kapcsolatfelvétel, amikor odalovagolsz Józsibácsi mellé és megkérded tőle jó hangosan: "Te, Józsi! Hát hol van a szalma?!".


Van a közvetett, amikor Józsibácsinak szólsz oda, de valójában az üzenetedet a feleségének szánod: "Józsi! Te! Há' szójjál mán az asszonyodnak, hogy jöjjön egyet lovagolni!".


Ha a kifutó másik végéből kiabálsz nekik, akkor az a távolsági kapcsolatfelvétel, míg ha odamész hozzájuk és úgy próbálsz szót érteni velük, akkor az a közelségi, avagy idegen szóval "perszonális téren belüli" kapcsolatteremtés.


Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a mai korban már telefonon keresztül vagy CB rádióval is üzenhetsz, akár lovaglás közben is (a headset kiválóan alkalmas rá!). Ez attól függően, hogy vársz-e választ rá, lehet aktív vagy passzív.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2019. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de akkor lehet rosszul írtam :S arra a kapcsolatteremtesre gondoltam ami ló és lovas között alkalmazható!
2019. márc. 11. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fél és teljes felvétel. A félfelvétellel új feladatra készíted fel a lovat,felvonod a figyelmét. A teljes felvétellel pedig alacsonyabb jármódba veszed fel,vagy megállítod.
2019. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2019. márc. 12. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!