Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 105 kg vagyok, mennyi...

Ha 105 kg vagyok, mennyi esély van arra hogy találok olyan lovardat ahol lóra ulhetek?

Figyelt kérdés

Sosem lovagoktam életemben, talán egyszer egy búcsún, amikor egy forgató meghatározott irányban, és tempóban kőrkörösen irányítja a lovakat, és így van lehetőség rajtuk lovagolni akár gyerekeknek is. Nos szeretnék már lovagolni nagy lovakon, szakember felügyelete mellett nyilván. Nézegettem is lovardakat, igen ritka ahol 100kg a súly határ. Többségénél 80-90 kg. Én 105 kg vagyok, tapasztalatotok szerint milyen gyakori az olyan ló ami elbirna? Vagy nem véletlen olyan ritka a 100 kg-s súly határ is? Sosem kimoznam meg a súlyommal a lovakat (hehe) rendkívül állat barát vagyok, így eszembe sem jutna azt hazudni kevesebb vagyok. Osszesegeben a kérdésem , ha valaha szeretném kiprobalni a lovaglást, (ez alatt hobbi lovaglást érték, max terep lovaglás esetleg egy ismerősömmel) akkor érdemes elkezdenem dietazni? :D


UI. Ne bantsatok, nem vagyok kövér, csak erős csontozatu mint ahogy mindent kalória gazdag elvtatsam mondaná :D



#lovaglás #hobbi #ló #lovarda #kipróbálás #teherbírás #súlyterhelés #állat bárát
2019. márc. 22. 00:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Normális helyen, normális lóra nem fognak engedni.

De mivel kell a lóvé, így fogsz találni olyan helyet, ahol kapsz valami gebét.

2019. márc. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Értem. Nem tudhatom sajnos ki milyen tapasztalattal a háttérben válaszolja meg kérdésem, de hogyha ezt valaki alá támasztja, eszem ágában sem lessz meg ülni így egy lovat. Keresni sem fogom ki az aki engedné. Kedves válaszoló, mit gondolsz mi az fogadott sulyhatar az erős lovaknal? Fentebb írtam, hogy egy lovardat találtam ahol 100 kg a sulyhatar. Arról mit gondolsz? Már az is tulzas, hogyha az állat érdekeit nézzük?
2019. márc. 22. 01:16
 3/25 anonim ***** válasza:
21%
Ne akarj lovon lovagolni. Inkább nézz körül az öszvérek/elefántok között.
2019. márc. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Semmi para! Ma a feminim 50kg-os férfi zsokékból indul ki a nép.:DD

Holott régen, több száz éve a meglett 100kilós + harci felszerelésel redelkező férfiak napokig, hetekig ülték meg a lovat a harcban.

Szóval hagyjuk már...

Persze önmagadnak nem árt ha kicsit fogsz, de még Pintér Tibor a nagy lovas színész is több, mint 100kg izomban...hát amilyen magas is ugyebár...


Azért mindenképpen nagy testű, nagy termetű lót keress az tény, pl. Friz.

De szért sokan eltúlozzák ezt, nem díjugratásra készülsz se nem lóversenyre.

2019. márc. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Olyan lovardát keress, ahol erősebb sodrott vagy hidegvérű lovak vannak. Terepre csak akkor visznek, ha már biztos lovastudással rendelkezel. Persze van olyan hely, ahol a kezdőt is ki iszik, de nem egy életbiztosítás.

A legtöbb helyen félvérekkel lovagoltatás, azoknak meg tényleg 80-90kg a limit. Kezdőként az ember olyan mint egy zsák krumpli, akaratán kívül is veri a ló hátát. Egy 50 kilós lovas is okozhat emiatt gondot. Viszont az olyan nagyobb súlyú lovas, aki már tud lovagolni, már kevésbé bántja a ló hátát.

De jobb lenne lemenni súlyban 100 kg alá.

2019. márc. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Léteznek masszív, erős csontozatú lovak is. Annak idején a harci mének sem 80 kilós emberkéket cipeltek, volt ott páncél, meg minden jóság. Olyan lovardát keress ahol vannak ilyen lovak. Mármint nem harci lovak, hanem mondjuk hidegvérűek, vagy testesebbek, akiknek nem fog megártani a súlyod. Sok sikert :)


Off: Mindenesetre az egészséged érdekében nem árt, ha kicsit próbálsz leadni, ezt mindentől függetlenül mondom.

2019. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Pár éve bértartásban volt lovam (5 éves fríz), a tudtom nélkül felengedtek a hátára egy 120 kg-s gyereket.. Rosszul lett felnyergelve, és megsérült a csigolyája.

Nyilván az oktatóm volt a hibás, nem tudom itt a súly mekkora baj, ha normálisan van nyergelve.


Mindenesetre igen, diétázz, mert ez fantasztikus hobby :)

2019. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lovardát kell keresned, ahol sodrott lovak vannak. Azok elbírnak nagyobb testű embereket is.

Zárójeles megjegyzés: az iskolalovak is elbírnának, csak ők ugye sok évig dolgoznak, és hosszabb tàvon nem tesz jót az ízületeiknek, ha nagy súlyt cipelnek. Illetve kezdő lovasként te sem tudod, hogy viselkedsz, csak zötyögsz rajta, mint egy zsák krumpli, ez is plusz terhelés. Ezért a korlàtozás, hogy sokaig használhatók maradjanak a lovak, hogy kíméljék őket, nem azèrt, mert éppen ne tudnál ráülni. :)


Nem tudom hol laksz, de pestkörnyéken nem nagyon fogsz ilyet találni - hasonló testalkattal jó párat végigházaltam 2-3 éve, semmilyen eredménnyel. Úgyhogy én letettem a dologról végül.

2019. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ, és a tanácsot! Diéta a eddig azért nem kezdtem mert a magassagom végett azért egész jól érzem magam így, de írtátok is hogy Pest környékén ilyen lovat nehezen találok, és valóban, Pest környékén csak egy 100 kg max terhelésű lovat találtam, így marad a diéta hihi :D
2019. márc. 22. 12:54
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy írták is: olyan lovardát keress, ahol vannak hidegvérűek is!
2019. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!