Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha nem akar...

Mit csináljak, ha nem akar megállni a ló?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem lovagolni, még elég kezdő vagyok. A legutolsó órán úgy kellett csinálnom a gyakorlatokat, hogy egy másik ló mögött mentem, és amikor egyszer megálltunk, és az én lovam a másik mellé lépve állt meg, az oktatóm szólt, hogy mindig mögötte álljak meg, mert a másik ló kirúghat, ha mellé állnak. A legközelebbi megállásnál igyekeztem is, hogy megállítsam, hátradőltem, húztam a szárakat, de egyszerűen nem akart megállni a ló, a másik mellé lépett, ami persze jó nagyot rúgott. Nem történt nagy baleset, senki se sérült meg, de ez még egyszer megtörtént az óra során, és ez kicsit elbizonytalanított, megijesztett, mert ebből lehet nagyobb baleset is. És a megállás már azelőtt se ment igazán jól.

Mit csináljak máshogy, hogy jól meg tudjam állítani a lovat? Próbáltam erőteljesebben meghúzni a szárakat, vagy meghúzni-engedni-meghúzni őket, de nem igazán volt hatása.



#lovaglás #ló megállítása
2019. márc. 23. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Fékbetétcsere
2019. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Lehetőleg csak kisforgalmú utakon menj, de ott is csak a legközelebbi szervizig.
2019. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
A reszelés, tehát a szárak jobbra-balra való játszása segít, de nem kell elbizonytalanodnod. Jól csináltad, jól adod a segítségeket (ahogy leírtad), innen az oktató gondja, hogy a- az iskolaló nem reagál a segítégre, ezt neki kéne korrigálni, b- ha tudom, hogy a ló ilyen, nem teszem be másodiknak, pláne nem olyan mögé, akiről meg tudom, hogy rühelli, ha a seggébe mennek.
2019. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Előzőnek: igazából azzal nem volt baja az első lónak, ha a fara mögött mentünk, azt teljesen elfogadta, azt nem szerette, ha melléje állnak, mert akkor oldalra kirúgott. Úgyhogy az volt itt a hiba, hogy nem tudtam elég hamar megállni. Egyébként az is probléma volt, hogy az a ló, akin én ültem, mindent úgy csinált, ahogy az első ló, és amikor az megállt, akkor ő is pont ugyanott akart megállni.
2019. márc. 23. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Rövid feszes szárakat fogj. És ne felfele húzd a szárakat hanem jó erősen magad fele. (csak tippelek mi lehet a hiba, általában ilyesmik)

A csizmád vedd ki az oldalából mert sokan ilyenkor pluszban ráfognak a lóra. Dőlj hátra és húzd meg a csípőd (szoritsd össze a segged).

Ha ez a kombó nem jön be reszeld meg a száját.(előző leírta)

És ha még mindig nem reagál és tovább megy akkor erősen tépd meg a pofáját hogy észrevegye magát. Ha ez sem akkor fogod magad és leszállsz a lóról és közlöd az oktatóval adjon alád egy kulturált lovat mert keresel másik lovardát.


Mi is jártunk így hogy vagy nem állt meg, vagy beállt a kapuba vagy ha nem volt kapu ki vitt a legelőre majdnem és hiába csináltál bármit hiába fordítottad el a fejét a faráig ment tovább egyenesen és akkor még én vagyok lebaszva. Ha meg erőteljesen oldalba rugtad és pálcával faron csaptad emelgette vagy az elejét vagy a farát. Ilyen lovon a kezdők sose tanulnak meg lovagolni mert a kedvük is elmegy.

2019. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mi a helyzet, de ha te mindent jól csinàlsz csak a ló nem elég képzett ahhoz hogy értelmezze a segítségeket+az edződ nem magyaráz csak lecseszni tud akkor én másik lovardát keresnék. A megállás nagyon alap dolog, ha már itt gondok vannak akkor mi lesz később?

Ne feledd hogy a lovaglás életveszélyes sport! Ne menj olyan lovardába, amiben a körülmények nem megfelelőek, mert borzasztó balesetveszélyes és te az életeddel játszol.

2019. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ne görcsölj rá a megállásra a ló megérzi a félelmet
2019. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem értem, ilyen lovakat miért adnak kezdők alá. Teljesen jónak tűnik minden, ahogy leírtad. Szerencse, hogy nem lett semmi baj, azért ez tényleg nem veszélytelen sportág. Ha következőleg is erre a lóra ültetnek, és már érzed, hogy nem akar megállni, és nagyon közeledtek a másik lóhoz, én kiskörre befordítanám, hogy ne rugassuk fel azért magunkat, majd újra próbálnám a felvételt ha kicsit lemaradtam a másik lótól, úgy hátha sikerülne. Ha befordítod kiskörre és lemaradsz jobban tőle, nem lehet semmi baj, csak ne engedd, hogy nagyon rámenjen a másikra. Kitartást, menni fog ! :)
2019. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lilyfelton válasza:
Na, vannak válaszolók akik azt mondják, hogy ha nem megy akkor bántsd, vagy erőszakkal tépd a száját. Ez a legrosszabb amit tehetsz. Térdeddel szorítsd, fenekedet, csípődet szorítsd be, ülj le mélyen a nyeregbe és mozgasd jobbra-balra a zablát a szájában. Ha erre se megy, akkor nyugodtan piciket csapkodd meg a vállát a pálcával.És nyugi! Ha ráfeszülsz azt a ló is megérzi! Ha esetleg még így se megy, akkor mondd el az oktatónak, hogy nem megy, segítsen és biztos megérti majd. Én is lovagoltam egy olyan lóval aki az istennek se állt meg. Nekem az oktatóm azt mondta hogy nyugodtam a fal felé mehetek és akkor kénytelen megállni. De ez oktató és lovarda függő. Merre laksz? Tudok egy nagyon jó lovardát Sóskúton.
2019. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért utolsó ez veszélyes dolog. Ha esetleg ügetésből sem akar megállni vagy vágtából rongyolj neki a falnak? Vagy mi?

Sok iskola ló nem reagál a testsúly segítségre de még a láb segítségekre sem. Ültem olyan lovon ami nem akart megállni sikerült is leesnem róla mert vágtából nem volt hajlandó megállni hanem gyors ügetésbe váltott és kengyel nélkül lerázott magáról. Hiába szórítottam rá. Hiába reszeltem meg a száját. Én se szeretem meg tépni de nem akartam másodjára is leesni róla és az edző is mondta hogy erősebben különben sose állunk meg. Ha meg egy ilyen lónak oda ütsz a pálcával annál inkább nem fog megállni hisz a lovardák nagy részében csak előre hajtásra használják a pálcát és arra nem fog megállni ha megcsapod.

2019. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!