Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ötlet egy "vadlóhoz"?

Lovas Sziszkó kérdése:

Ötlet egy "vadlóhoz"?

Figyelt kérdés
Van egy bértartott Hannoveri igáslovunk és mióta idekerült nem megy minden a legjobban. Akik eladták nekünk, nem bántak vele túlzottan jól. Már több mint egy éve nálunk van, de egész nap olyan mint a tűz...sose nyugszik le, mindig van ereje és minden percben bakol, ágaskodik és sokszor harap is. Ha valaki meg akarja közelíteni majdnemhogy védőfelszerelést kéne viseljen. Leggyakrabban bakol és rúg. Más lovakat is rúgdos, embereket is. Megpróbáltuk távol vinni mindentől amiben kárt tehet, betettük egy nagy legelőre ahol egy ló sem volt. De ott is a levegőbe rúgott, mintha valamit el akarna találni. Nem nagyon érdekli hogy van e ott valaki vagy nincs, egész nap bakol és nem nagyon fárad el. Még este is a box ajtóját vagy oldalát rúgdossa. Nem említették az eladók, hogy ennyire agresszív és tagadták hogy rosszul bántak a lóval. Inkább megnézettük állatorvossal, nagy nehezen sikerült megvizsgálnia (7 ember kellett hogy lefogjuk). De testi baja nem volt és beteg se. Sokszor egyedül hagytuk és csak titokban megfigyeltük, de nem sok változás. Konkrétan senki nem volt körülötte, csak mi elbújva figyeltük, de ugyan ez. Társaságba is agresszív és egyedül is. Mit csináljunk?

2019. márc. 29. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Hová valósiak vagytok, csak mert szeretem az ilyesmi izgága lovakat, és nagyon érdekelne. Milyen származású?


Ötleteket látatlanban senki nem fog tudni adni, de érdekes lónak tűnik számomra.

2019. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy érdekesnek tűnik? Márminthogy ha lóvásárlásról beszél akkor azt a vásárlójával megbeszélem, mi csak tartjuk a lovat. De ha nem vételben gondolkodsz akkor fejtsd ki kérlek, mit szeretnél. Bocsáss nekem meg de addig nem szeretném elmondani a lakhelyemet.
2019. márc. 29. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezó, szerintem óvakodj az önjelölt lókiképzőktől, akik "szeretikaz ilyen fajta lovakat". Ezek többnyire nagymellényű amatőrök, és ritkán van még az a szakmai tudásuk, amiről azt hiszik hogy megvan. Jó lóval bánni bárkinek megy, de jó lovat csak szakember tud képezni.. A hannoveri egy elég erősen sportoló fajta, robbanékonysággal, nagy mozgással - nem kifejezetten igásló, maximum egy könnyű hámosnak mondanám (bár igaz, hogy egy sokoldalú mg-i ló volt a cél... KB mint nálunk a gidrán, de a hannoveri magasabban telivérezett). Biztos az, hogy hannoveri? Nem feltétlenül a "rossz bánásmód" hozza ki a lóból ezt a viselkedést, gyakoribb, hogy egy temperamentumos vérmérséklet nincs a helyén kezelve. Az, hogy esetleg sokat rohangál, bakol, az lehet az is, hogy keresi a társai, zavarja az egyedüllét, egyszerűen jól esik neki mozogni, akármi, ezt ennyiből nem lehet megítélni. Az, hogy a többi lóval hogyan viselkedik lehet dominancia miatt vagy egyszerűen szocializálatlan. Azok a lovak, amelyek a ménesi rangsorban is előbbre vannak vagy rosszul szocializáltak azoknak a kapcsolata az emberrel is nehezebb. Nem tudni h mi a neme. Ha netán mén az elsődleges, hogy ki legyen herélve. Mennyi idős? Egyáltalán hogyan lett kipróbálva mielőtt elhoztátok? Ugye ki lett próbálva?

Szerintem olyan szakembert keress, aki tényleg ilyen lovamra van specializálódva, és ne önkénteseket, mert netán történik egy komoly baleset, és szerintem nincs senkinek szüksége a bonyodalomra. Rendszeres, intenzív munka kellene neki, amit szakember csinál, nem ti, meg nem a szomszéd tökös unokaöccse. Sokat segíthet esetleg Fitocavalló nyugtató gyógynövénykeverék, vagy más márkájú relax készítmény. Szakemberként pedig Boros Ivót ajánlom neked. Azt nem tudom, hogy magasabb szintű síkmunka/fogatos munka képzésében jártas-e, de az ilyen viselkedés problémás keménydió lovak általában megsímulnak a keze alatt - leginkább belovaglással kapcsolatban szokták keresni szerintem, de még kell kérdezni, tud-e segíteni. De nem mondom, hogy nem kell majd egy-két nagyobb orrba verés a lónak ahhoz, hogy felfogja hol a helye az ember-ló rangsorban. Ha érdekel, privátban tudok neked küldeni elérhetőséget. Annyi bizonyos, hogy ez így nagyon veszélyes móka, a lónak sem jó, mert oltani, féreghajtani, körmölni elképzelésem sincs, hogyan lehet.

2019. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Bocsánat az elírásokért, folyton belejavít az autocorrect...
2019. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot! A lovat Fantóniusznak hívják, 3 és fél éves sárga hannoveri csődör. Igazából megértem hogy sportló és nagyon nagy a mozgás igénye, de hogy ennyire... Szó szerint egész nap, pár perc pihenőt tart kb 2 óránként. És ha összeengedjük a többi lóval ő támad elsőként. Persze nem okolhatom minden kár miatt de nem maradhat a többi ló között, egyszerűen meglát egy élőlényt, (legyen az állat vagy ember) és első reakciója hogy nekifut, rúgdossa, harapja mintha mindenki (rajta kívül) veszélyes lenne.Szakembert mindenképp keresünk, viszont a bértartó nem fogja eladni (ez egy hosszú történet). Hátaslovat képtelenség lenne képezni belőle, inkább hámos vagy igáslónak jó lenne, ennyi mozgástól biztos meg lenne hozzá az ereje.Ha megint zűrt csinálna jó ötlet lenne kicsit pácával vagy ostorral "megnevelni"?
2019. márc. 29. 22:19
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
A helyedben nem bántanám. Egyrészt ő az erősebb és a végén még bajod lesz. Másrészt lehet csak rosszabb lesz (pl. eddig is verték és ezzel csak erősíted benne a félelmet és az agressziót), ráadásul az erőszak nem megoldás hosszútávon. Keressetek egy hozzáértő(!) kiképzőt mindannyiótok érdekében :)
2019. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsődlegesen ki kellene heréltetni. Sajnos meg kell érteni, hogy ha nincs fedeztetési engedély teljesen felesleges csődörként tartani. 3,5 éves, valószínűleg sosem volt normálisan nevelve. Ne gondold, hogy nem lehetne hátas, inkább éppenhogy igásnak nem való egy ennyire szertelen állat. De ezt még el lehet dönteni, a kettő nem zárja ki egymást. A szakember elsődlegesen talajról kezd el vele dolgozni. Az alapoktól: vezethetőség, le lehessen ápolni, fel lehessen szerszámozni, lehessen futószárazni (ami minden képzése elején álló ló számára elengedhetetlen!). Már ettől is sokat tud javulni a ló. Azután talajról az irányíthatóság, ezután jön az, hogy a lovas rákerül. Hidd el, hogy ez csak javíthat a lovon. Én láttam már az Ivót is dolgozni, nekem szimpatikus volt és ami fontosabb, eredményes! De ez azt jelenti, hogy ha kell, akkor odab*sz a lónak, szóval vagy elfogadja a gazda, hogy ez így megy, vagy lehet tovább rettegni. Ez egy mén, akinek az ösztönei azt diktálják, hogy felül kell kerekedni, alfának kell lenni. Ez pedig durva erőszakkal jár, amit emberrel szemben alkalmaz. Csak indulj ki abból, hogy a lovak egymás között hogyan viaskodnak - nem erőszakmentes kicsit sem! A "szeretettől megjavult" az egy mese, ez, amit ezzel a lóval csináltok egy veszélyes játék aminek nem lesz jó vége. Le kell tudni reagálni, hogy mit csinál, és nem kell feltétlenül erőszakot alkalmazni, de ezt csak egy ebben jártas ember tudja megoldási. Szóval én kitartok amellett, hogy szigorúan kiherélni, hívni hozzá egy ebben valóban jártas - nem önjelölt szaki! - embert, ha kap abrakot, akkor azt elvenni, csak szénát kapjon. Le kell nyomni az energiaszintjét, esetleg a relax táplálékkiegészítő.
2019. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi: ti ne álljatok neki ostorral meg pálcával nevelni, mert láthatóan nem vagytok jártasak a viselkedés problémás lovakkal kapcsolatban. Szakember meg herélés lesz a megoldás.
2019. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Mese habbal... Egyszer igásló, aztán sportló lett belőle?
2019. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Olvasd el az egészet és értelmez! Sehol nem írt ilyet a kérdező, hogy igás volt és sport ló lett belőle...
2019. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!