Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kéne folytatni?

Hogyan kéne folytatni?

Figyelt kérdés
Adott egy 4 éves(áprilisban 5) éves Haflingi kanca. Anyja leválasztása után került az új gazdájához,akiknél 1 évig egyedül volt,utánna kapott társat.A gazdái nagyon jó barátaim,de még soha nem volt csikójuk és el is rontották nagyon!!! Csak babusgatva volt,eléggé a fejükre nőtt,a domináns ő lett(a ló).Ezután megkerestek engem mert elkezdtek félni tőle,közben nem lett volna rá okuk. Tehát a ló egyáltalán nem életveszélyes,csak oda kell figyelni.Megkerestek,hogy menjek el nézzem meg a lovat. Elmentem,megállapítittam hogy nagyon elrontották,ezután elkezdtem járni hozzá,elkezdtem dolgozni vele földről.NINCS belovagolva.Hamar rájöteem hogy előtte valszeg ha rosszat csinált osorral kapott(nem agyonverték) de ezt ugye ő megjegyezte,így futózárnál is bakol,ágaskodik,de nem az emberre hanem csak úgy magába! Szeretnék segíteni,minden hétvégén péntektol-vasárnapig ott vagyok,de nincs több ötletem hogy mit lehetne tenni hogy magamat(avagy a gazdáját/embert) állítsam a rangsor elejére. Nagyonsok mindent próbáltunk már,de most a ti véleményetekre lennék kíváncsi!Ötleteket,tanácsokat várol! Köszi szépen mindenkinek!!

2018. nov. 29. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok szakembert.
2018. nov. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy többet kellene barátkoznia a többi lóval.
2018. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kevés az az idő amit foglalkozol vele.

Tanítsd meg a gazdáinak hogy mi hogyan kell csinálniuk helyesen. Tudják ők is szabályosan futószárazni.

Bakolás az ki alakulhat a miatt is hogy nincs mozgatva rendszeresen és olyankor kicsit ellepi a köd az agyát. Lehet a felszerelés zavarja vagy bármi igy láthatatlanba nem igazán lehet mit mondani.

Egyébként a jó munka/belovaglás kapcsán megtanulja azt hogy hol a helye. Fenyítéssel nem sokra mész csak rosszabb lesz illetve megtanulja nálad mit lehet mit nem utána a gazdáján kiéli magát. Neked csak egy háttér játékosnak kellene lenned és a gazdájával kellene mindent csinálni hogy őt tisztelje.

De érdemes lenne ha más is látja a lovat...

2018. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"mit lehetne tenni hogy magamat(avagy a gazdáját/embert) állítsam a rangsor elejére. Nagyonsok mindent próbáltunk már"


Legalább a problémát felismerted, viszont ha nem tudod kezelni, akkor inkább hívjatok külső segítséget, mielőtt valakinek baja lesz. Belovagló szakembert javasolnék, akár úgy, hogy leviszik hozzá, ő kikupálja, aztán segít nektek is kapcsolatot építeni.

2018. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2018. dec. 5. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!