Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ötlet egy "vadlóhoz"?

Lovas Sziszkó kérdése:

Ötlet egy "vadlóhoz"?

Figyelt kérdés
Van egy bértartott Hannoveri igáslovunk és mióta idekerült nem megy minden a legjobban. Akik eladták nekünk, nem bántak vele túlzottan jól. Már több mint egy éve nálunk van, de egész nap olyan mint a tűz...sose nyugszik le, mindig van ereje és minden percben bakol, ágaskodik és sokszor harap is. Ha valaki meg akarja közelíteni majdnemhogy védőfelszerelést kéne viseljen. Leggyakrabban bakol és rúg. Más lovakat is rúgdos, embereket is. Megpróbáltuk távol vinni mindentől amiben kárt tehet, betettük egy nagy legelőre ahol egy ló sem volt. De ott is a levegőbe rúgott, mintha valamit el akarna találni. Nem nagyon érdekli hogy van e ott valaki vagy nincs, egész nap bakol és nem nagyon fárad el. Még este is a box ajtóját vagy oldalát rúgdossa. Nem említették az eladók, hogy ennyire agresszív és tagadták hogy rosszul bántak a lóval. Inkább megnézettük állatorvossal, nagy nehezen sikerült megvizsgálnia (7 ember kellett hogy lefogjuk). De testi baja nem volt és beteg se. Sokszor egyedül hagytuk és csak titokban megfigyeltük, de nem sok változás. Konkrétan senki nem volt körülötte, csak mi elbújva figyeltük, de ugyan ez. Társaságba is agresszív és egyedül is. Mit csináljunk?

2019. márc. 29. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

"Van egy bértartott Hannoveri igáslovunk"

Aztán hozzászólásban:

"megértem hogy sportló"

Csak hogy bizonyítsam.

A kislány szeret néha túlzásokba esni történet ügyileg, mert ahol egy fjord*angol telivér 10 hós csikót nyergeléssel , meg mindenféle ugrásokkal, galoppal nyektetik, majd kiderül hogy valami szaporítási kísérlet eredménye és valami csúcsszármazása van. (aminek szerintem a fele se igaz)


Aztán itt van ez a kérdés is. Nincs olyan ló, ami nonstop bakolászik, meg rohangál. Sárkányt én is láttam már sörénnyel, kb csak tüzet nem okádott.

Ha egy ló ilyet csinál, akkor valami nem kerek a fejében. Persze a csődört meg kéne nevelni, csak ahhoz tudás is kell. Szaksegítséget nem nektek kell intézni, hanem a gazdájának, az ő dolga nem a bértartók helyé. Amúgy ha ennyire problémás lehet megkértem volna, hogy vagy heréltet és neveli, vagy keressen másik helyet.


Off is voltam még nem is, csak gondoltam szólok, hogy a kislány szeret színezni és talán az irományának felé se igaz.

2019. márc. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A "megértés hogy sportló" dolgot szerintem arra írta, hogy én írtam, hogy a hannoveri nem igásló...

Igazából nem kizárt, hogy a többiben igazad van.

2019. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%
Zebrát is akartak már belovagolni...
2019. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!