Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell jól könnyíteni?...

Hogy kell jól könnyíteni? (Díjugratás)

Figyelt kérdés

Igen, tudom, borzasztó amatőr kérdés, de reménykedem benne, hátha pont innen kapom meg azt a kicsit, ami még hiányzik.

110cmen versenyzek, az idei szezonra van betervezve a szintlépés, azaz a 120cm. Természetesen tudok könnyíteni, csak meggyőződésem h szarul csinálom :D

Igazából kb mindig csak egy pillanatra elemelem a fenekem a nyeregtől és ennyi. Nem állok úgy különösebben ki. Ez a kisebb akadályoknál nem baj, mert bőven elég, de érzem h ahogy megy egyre feljebb a magasság, egyre jobban azt érzem h kiugrik alólam a ló az akadálynál. Mindig előre esik a felsőtestem leérkezéskor stb...

Na szóval röviden ugyanúgy könnyítek egy 50centis meredekre, mint egy 110es oxerre. Eddig még nem volt olyan óriási probléma ebből, de szerintem 120nál már lesz...

Rengeteg videót néztem (lassítva is meg minden) h hogyan kell nagyobb akadályokra könnyíteni. De egyelőre nem sikerült elsajátítanom... Valaki esetleg tudna ebben segítséget nyújtani? Pl. szakszerűen leírja a könnyítés folyamatát (mennyire kell kiállni, olyan érzés mintha..., erre meg erre nagyon figyelj stb.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 19. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem azt gyakoroltatták sokat, hogy egyáltalán ne üljek vissza a nyeregbe (könnyített vágtából mentem az ugrásra és tovább is), hogy ne jöjjek olyan gyorsan vissza.
2019. ápr. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de ha 120ra készülsz tuti van edződ, miért nem őt kérdezed? Gyakorlás kérdése, dobbantó rúd segíthet. Esetleg próbálj ki más lovat is néha, az is tud segíteni.
2019. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: köszönöm szépen a tippet, majd kipróbálom!


2: más lovakkal is szoktam ugrani, de sajnos nem segített... Igen, van edzőm, de ő sajnos csak egyféleképpen tudta elmagyarázni ezt és az nem segített.

Előbb vagy utóbb úgyis rá fogok érezni az izére, csak gondoltam meggyorsítaná a folyamatot, ha több helyről többféle tippet/tanácsot gyűjtök :)

2019. ápr. 20. 23:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Állj ki folyamatosan. Tehát az ugrás előtt jóval állj ki. Ha hamar vissza esel akkor a ló száját is rántod vele ami nem tesz neki jót. Dőlj előre és próbáld érezni ahogy emelkedik akkor előre dőlsz és picit engedsz a kezeddel és mikor érkezik akkor próbálod lekövetni hogy hátrébb jössz de nem ülsz teljesen vissza.
2019. ápr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. ápr. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!