Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Pettkó-Sztandter suli...

Betti1108 kérdése:

A Pettkó-Sztandter suli vélemény? A kérdéseim lent.

Figyelt kérdés

A kérdéseimet pontba szedem, és légyszives aki válaszol úgy írja pl. 1: vagy 1.kérdésre válaszólva. (Ui:sok helyen olvastam és a szerint fogok kérdezni)


1.: Egy Pettkós diák írta, hogy van A, B és C ló. Ezt légyszives valaki kifejtené?


2.: Ott „saját” lovat kapunk? Értem úgy, hogy csak mi lovagoljuk/ápoljuk?


3.: A koliba milyen tárgyak vannak?


4.: A felvételin kb.mit kell mondani magunkról?


5.: Mikor vannak lovaglások?


6.: Ki lehet egyedül menni terepre vagy ilyenek? Mármint pl. Osztálytárssal.


7.: Hányszor lehetünk kint a lónál?


8.: Egyedül kivihetjük és lovagolhatunk rajta?


9: A csikóavatáson kb. miket szoktak kérni?


10.: Mennyire kell tudni lovagolni?


Köszönöm aki válaszol! Pletykákra nem vagyok kiváncsi, csak olyan ember válaszoljon aki odajár vagy oda jár az ismerőse.

Legtöbb választ egy olyan embertől láttam aki odajár. Kérem Panna325 -öt válaszol?

Ha valaki válaszol akkor lehetőleg legyen elérhető, mert lehet kérdezek még.

Köszönöm ha valaki értelmesen válaszol. Nem szeretnék ide kritizálókat, nekik is megköszönöm.



2019. ápr. 22. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom mit akar jelenteni az A, B és C ló. Vagy a képzettségüket (mivel belovaglók is tanulnak ott) és a szerint vannak csoportosítva vagy hogy minden lovaglási típushoz más más ló van. Ezt még nem hallottam igy csak az én elgondolásom ez...


2. Az iskola biztosítja a lovakat de álltalában meg van hogy melyik lovat ki lovagolja egy osztályon belül de ugyan azt a lovat több osztályhoz is beosztják. De az a jó ha minnél több ló lovaglására van lehetőséged mivel ugy szerzed a tapasztalatokat. Nem attól válsz lovassá hogy egy lovat el tudsz lovagolni...


3. Ágy, szekrény, asztal, szék. Tanulószoba de ha jó tanuló vagy akkor megengedik hogy a szobába tanulj egyébként közösen kell tanulni tanár felügyelete alatt. Közös wc és fürdő.


4. Mióta lovagolsz, milyen szinten lovagolsz. Mi érdekel stb.. egy kis lovas mult bemutatása utána ugyis kérdezgetnek pl: hány ütemü a vágta, milyen felszerelések kellenek egy alap edzéshez lónak és lovasnak...


5. A heti 5 tesnevelésből 2-3 lovaglás + a gyakorlati órák. Változó egyébként attól függ hogy van össze állítva az órarend. Van hogy egyik héten csak tesnevelés órán látod a lovakat (vagy van hogy egyáltalán nem) és a másik héten csak gyakorlati órátok van (tehát nincsen padba ülős órád hanem trágyázol, sepregetsz stb)


6.-7. Nem lehet ott bármikor lovagolni amikor csak kedved tartja. Ilyenekre nincs lehetőség. Ha ilyet tennél egyenlő lenne egy intővel minimum. És ha lesérül a ló kitudnád fizetni az árát + a kezeltetését? Régen volt lehetőség de pont az ilyenek miatt szigorítottak a lovak védelmére nézve. (Volt hogy eltört a ló lába a military pályán és őkis "csak egy kis lépés terepre mentek")

Saját lovat fel lehet vinni és iskola valamint a tanulószoba után van lehetőség lovagolni.


9. Egy lovas programot kell bemutatnotok mintha ti lennétek a lovak utána játékos feladatokat amik nem sértőek vagy megalázóak. Pl: csukot szemmel sminkelj, evőverseny


10. Hát ne kezdő legyél mert azt az osztály társak cikizik (tapasztalatok alapján mondom) jó ha biztosan tudsz 3 jármódban közlekedni.


+ Ha jó tanuló vagy és jól lovagolsz, ugratsz, dijlovagolsz akkor lehetőséged van versenyzésre

2019. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Oda jártam.

Ha gondolod írj priviben.

2019. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. máj. 16. 20:38
 4/5 Panna325 ***** válasza:
51%
Nah akkor a hülyeségeket felül írva. Az A-B-C ló a belovaglóknál használatos. Az A a nyers csikó, a B kiképzés alatt álló csikó a C pedig az "öreg" lovak. Az órarend stabil nincs ilyen hogy egyik héten így másik héten úgy valamint tesin nem fogtok kimenni lovagolni xD. 8.osztály után héti 2 nap gyakorlat, érettségi után heti 3. Belovaglóknak heti 4. Ezeken a napokon lehet sőt kötelező lovagolni. Persze felügyelettel. A lovászok lovai közösek. A belovaglóknál van ez a rendszer hogy az a 3 (ne adj isten több) ló csak az övék (közös megegyezés alapján néha cserélhettek de amúgy nem ti választjátok ki melyik ló lesz a tiétek.) A többi infó nagyjából stimmel az előttem szólóval. Ha kérdésed van.. inkább fordulj hozzám...ha friss infókat szeretnél.. ha már egyszer én most is itt tanulok :)
2019. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!😀
2019. aug. 2. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!