Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippet lakásban tartása?...

Whippet lakásban tartása? Kérdéseim lent.

Figyelt kérdés

Egy kamasz lány vagyok, lakásban élek.

Ezek a kérdéseim lennének:


1.Ha sokat fárasztom mentálisan emlett napi 3 futtatás + séte lenne, valóban kanapékutya?


2.Milyen a többi kutyával? Közömbös, vagy nagyon oda akar menni, vagy félénk stb..?


3.Egy agár tudna-e alkalmazkodni ahoz hogy egy hét felét egyik lakásban tölti, a hét másik felét egy másik lakásban (mindig velem lenne, épp ezért jönne velem) ha mind a két helyen lenne sajár kis helye, aludhat a kanapén, szeretnék őt stb... vagy ez az opció kilőve?


Amitől a szüleim "tartanak" (engem nem igazán érdekelnek ezek de valahogy meg kell győzni őket :)) :


4.Mennyire lesz szőrös egy whippet mellett a lakás?


5.Ha egész nap (sétát kivéve) a lakásban van, érezhetően "kutyaszag" lesz?


Örülnék a válaszoknak vagy tapasztalatoknak azoktól akiknek van/volt agaruk vagy jól ismerik őket :)



2018. júl. 11. 09:54
 1/6 A kérdező kommentje:
És még lenne egy kérdésem: neki az is jó ha néha velem fut? (tavasszal, ősszel szoktam) ez nyílván sokkal lassabb mint az ő tempója, de egyhuzamban több. Vagy csak a saját sprintjét szereti :)
2018. júl. 11. 10:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem vagyok nagy agár-whipet szakértő de több gazdival is beszéltem már.


Kifejezetten lusta kutyák, hideg időben úgy kell kiráncigálni őket. A többi kutyához, állathoz, emberhez, szituációhoz való viszonya olyan, mint a többi kutyáé. Alapos szocializáció és következetes nevelés esetén békés, kezelhető kutya.

2018. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Amire nagyon kell figyelni es keveset bestelnek rola, hogy hajlamos a bore "szakadni", emiatt gyakorolnod kell az otthoni ellatast es nyilvan extra orvosi koltsegeket ro rad a tartasa. Eros a vadaszosztone, mindent megkerget, nagyon durvan meg tudja magat makacsolni. Porgosebb mint a legtobb agarfajta, de ha megvan a mozgas eleg sokat pihen(18ora).
2018. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a napi mozgás simán elvan a kanapén. :)

A szőre hullik, azt érdemes 2-3 naponta fésülni vedlési időszakban. Lesz kutyaszag, de nem durván:)

2018. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. júl. 11. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
kanapékutya ez is, döglik otthon. Teniszlabdád legyen és dobáld neki, mert az a tempó amivel te futsz az unalmas lesz neki.
2018. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!