Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Abrak nélkül is lehetne?

Abrak nélkül is lehetne?

Figyelt kérdés
Adott egy nemsokára(3 hét) 5 éves haflingi. Most nem legel,szénát eszik egész nap reggel este zab x korpa,nem dolgozik egyáltalán! Gy néz ki nemsokára megveszzük és.nálunk lenne legelője és hobbi szinten lenne csak egyszer egyszer lovagolva. Arra lennék kiváncsi hogy ha nálunk legelője van és széna víz meg ugye alomnál de az més rész shalma,akkor feltétlen szükséges e neki abrak? Zab vagy hasonlo😊

2019. máj. 2. 14:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesírásért elnézést,telefonról irtam és nem vettem észre😊
2019. máj. 2. 14:27
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Bár ezt nem kérdezted, de alapból nem lehet tartani egyedül 1 lovat! Még mondhatni, a 2 ló is kevés,mert a ló ménesben érzi jól magát, fajtársak között!Lehet hogy eddig is így volt tartva, és látszólag semmi baja, "elvan"egyedül is,de állatszerető ember nem teszi ki ilyen magánynak, számára ez szenvedés.

Írom ezt úgy, hogy nekünk is egy évig kb.1 haflingi lovunk volt,majd más lótartók,tenyésztők, szakemberek, újságcikkek hatására vettünk mellé még egy haflingit.

No ekkor látszott a különbség a viselkedésében!

Kérdésedre válaszolva:A mieink se dolgoznak semmit,régebben heti szinten, ma már csak havi szinten ha rájuk ülünk, meg kb .negyedévente vannak befogva kocsiba, pusztán gyerekek kocsikáztatására.

Tavasztól őszig éjjelre réti szénát kapnak, nappal legelnek, reggel-este kevés zabot kapnak, meg almát, sárgarépát néha.

Ősztől tavaszig réti széna,lucernaszéna,reggel-este kukorica vagy zab felváltva,meg alma, répa néha.Almozni zabszalmával szoktunk, abból is esznek éjjel.

Az abrakot mi azért adjuk, mert nagyon szeretik és megszokták, már reggel is, este is várják nagyon.Keveset kapnak, mert hízékonyak.18 és 17 évesek.

2019. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogos: egy ló nem ló!

Másik: az ilyen pónifélék elvannak szénán, ha gondolod, adhatsz neki gyümöcsöt, zöldséget. Mi nagyobb lovardában az ilyesféle lovaknak egy-egy marék abrakot adunk, azt is csak azért, hogy ne óbégasson, hogy ő miért nem, mikor a többi igen..? De majd meglátjátok. Ha nem változik, akkor jó, ha hízik, több meló, ha fogy, abrak/több széna (lassan emelve az adagot).

2019. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2019. máj. 2. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem abrakolnám!

Főleg mivel hafi. Nekünk is az van és így is gondunk van a súlyával pedig csak szénát kap.

A kislovak nagyon jó tápanyaghasznosítók és emiatt könnyen elhíznak, akár csak fű mellett is (!).

Aztán jön a savós patairha gyulladás és társai...

Neki bőven elég lesz az ad libitum széna és víz


Egyetértek az előttem szólókkal, minimum két ló, ha azt tervezed hogy otthon tartod egyedül!

2019. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És nem egyedml lesz tartva van mellette mégegy ló😊😊
2019. máj. 13. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se adj neki abrakot, felesleges.. Nekem fjordom van, egész nap legel és gurul. :)

Ezek a lovak nagyon jól tudják a takarmányt hasznosítani, nincs szükség árakra, zabra meg pláne nem, jobb helyeken nem is adnak zabot a lovaknak.

2019. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!