Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így jó ahogy én számoltam...

Jsbsnaj kérdése:

Ez így jó ahogy én számoltam a lotartast?

Figyelt kérdés

1 év múlva tervezek venni egy lovat. Itthon tartanám. Nem tudom, hogy ahogy számoltam az úgy jó-e szóval gondoltam, hogy inkább megkerdezem.



Zab: 84ft/kg (enyiert találtam). Napi 4KGval számoltam, vagyis évi kb. 31000 (bar nekem ez a 84ft/kg kevésnek tűnik)

Viszont a zabot nem értem, hogy mi az, hogy beaztatni? Ahol lovaglok ott soha nem szoktuk (szoktam segíteni etetni), ezt valaki elmagyarazhatná.


Szenával úgy számoltam, hogy 100kg/1,5kg széna. Vagyis napi 7,5kg. (Egy 120as széna (ha jól tudom) 300kg vagyis 40 napra jönne ki 1 széna bála, szóval évi 10 bála elég lenne de mivel nem lenne nagyon nagy a legelő 13mal (4000ft/db) számoltam. 52000 egy évre.


Szalmát úgy számoltam, hogy (télen este lenne csak bent, nyáron meg akkor ha esik de akkor is ki-be jarhatna) havi 2 bála 2500ft darabja szóval 60000ft


Körmölést 8 hetente szamoltam 4000ert (évi 7 kormoles) 28000 egy évre.


30000 az orvosra (védőoltás, fogreszeles, fereghajtas)



200000 egy évre szóval kb havi 17 ezer. Ez így reális vagy nem jó?



2019. máj. 4. 18:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő: nyilván én sem lógtam rajtuk állandóan, amíg otthon tartottam lovakat, meg nem percre pontosan ettek, de ettől függetlenül irigylem, hogy van olyan szomszéd/ismerős, akiben ennyire megbízhattok, hogy elmenjetek több napra.. Én mindig féltem, hogy csak rálegyint, hogy jóvanazúgy, túlélik, semmibajanemlesz, csakegyló, nekem meg bólogat a telefonban, hogy persze, hogy minden rendben. Tény, hogy van hajlamos a kotlóskodásra emberrel, állattal egyaránt.
2019. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
17 es! Ez az olcsóság akkor áll, ha nincs baj. Viszont, ha gond van akkor nagy kiadással jár. A mi lovunkra 18 bála szénát számolunk egy évre.
2019. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Oké, hogy csak a nagyra számolgatsz, de mi lesz a pónival? Sajnos gyakran hiszik azt az emberek, hogy a póni az csak egy nagy kutya/cica/hörcsög, pedig ugyanolyan igényei vannak, mint a nagylovaknak. Tehát duplázd meg a dolgot.
2019. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!