Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak és más növényevő...

Balasa Bence kérdése:

A lovak és más növényevő állatok miért nem tudják kontrollálni az ürítésüket? (szépen akartam kifejezni)

Figyelt kérdés
a ragadozó állatok pl: kutyák tudják jelezni ha ki kell menniük, és vissza is tudják tartani.

2019. máj. 4. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy nem tudják?

Senki nem várja el tőlük, ezért nem is teszik.

2019. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem hinném, hogy a kutya lenne a legideálisabb példa bármilyen másik (akár növényevő akár ragadozó) állattal való összehasonlításra, tekintve, hogy gakorlatilag egy egyetlen teljesen sikeresen domesztikált faj, tehát az egész bolygón nincs mégegy olyan állat, ami teljesen arra lenne kitenyésztve, hogy az embernek megfeleljen.


És még ezzel együtt is beleolvashatsz a kutyás kategóriába, mit össze szenvednek a kutyások a szobatisztaságra neveléssel.

2019. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem tudják csak nem akarják!A madaraknál tudományosan is bizonyítva van hogy nem tudják az izmokat ott úgy használni hogy megakadályozzák az ürítést.De a lovaknál,teheneknél nincs ez bebizonyítva.
2019. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Honnan veszed hogy nem tudják?

Hogy semmi indokuk nincs rá amiért így kéne tegyenek, az nem egyenlő a képesség hiányával.

2019. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
A sertés is kontrollálni tudja, sőt, még a patkány is. A majmok meg nem.
2019. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
A majom fán él, szó szerint pont leszarja, hova esik a cucc. A ló vándorló, értsd mozgásban lévő állat, neki sem annyira fontos, hogy tartogassa, pláne, hogy elég szapora a dolog az alacsony hatásfokú emésztés miatt. De ezek egyébként a fő különbségek: fehérje vs fűfélék, zöldek emésztése, alomban vagy kb helyhez kötötten élés vs mindig mozgás.
2019. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan lovat, aki a legelő legvégéből is feljár egy helyre üríteni, mert csak ott van szalma és előző helyén egész napra boxba zártan élt (persze karámozással) nagyon fiatal korától, emiatt megszokta a szalmát és ott végzi a dolgát. Szerintem ő visszatartja, amíg felbaktat a legelőről. :D
2019. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem
2019. máj. 4. 21:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában minilovakat tartanak házban is mert szobatisztaságra nevelhetők.
2019. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

A házban tartott minilovak "jelenségéhez" szólnék hozzá:

Hát, igen, az emberiség egyik példája az idiotizmusra.

( Ez az én véleményem, kérem, hogy akinek ettől eltérő, az se szidalmazzon engem, se édesanyámat! )

2019. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!