Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A ragadozók általában miért...

A ragadozók általában miért okosabbak, mint a növényevők?

Figyelt kérdés

2017. okt. 11. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert a ragadozónak az élelmet vadászattal kell megszereznie. A növényevőknél nem menekül el előlük a kaja.
2017. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert a füvezés elbutuláshoz vezet :D
2017. okt. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert a zsákmány nem hagyja magát megölni. Ezért támadnak egyedül lesből avagy csapatban, szinte genetikailag beléjük írt taktikákkal. A növényi eredetű táplálék amúgy se kedvez az agy fejlődésének, nem hiába van olyan sok együgyű, kiszámítható haszonállatunk.
2017. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán nem okosabbak. Sőt az igazán értelmes állatok pl. majmok, varjak, papagájok nem ragadozók.
2017. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, én azt írtam, hogy ÁLTALÁBAN, nem azt, hogy MINDIG. Pl. egy kafferbivaly meg egy oroszlán között szerinted melyik az intelligensebb, fejlettebb?

2017. okt. 17. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Miért gondolod, hogy a kafferbivaly buta? A szarvasmarhafélék nagyon intelligensek. Simán lehet őket úgy képezni, mint egy lovat (nyilván itt a háziasított állatokra gondolok, nem a kafferbivalyra). De például a kecske sem buta, sőt.
2017. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy a kafferbivaly buta, csak azt írtam, hogy az oroszlán intelligensebb.

Egyébként tényleg nem buták, egyszer láttam cirkuszban egyet, és aranyos volt, olyan volt mint egy kutya, egyszer le is ült a gazdája kérésére, azt hiszem vízibivaly volt.

2017. okt. 23. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy intelligensebb? Hány oroszlánnal és bivallyal töltettél ki IQ tesztet?
2017. okt. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak sejtem. De azt ne mondd, hogy egy tulokforma intelligensebb egy nagymacskánál.
2017. okt. 24. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2017. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!