Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sántaság? Valakinek hasonló?

Sántaság? Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerdán már gyanús volt nekem ügetésben a lovam lába, de lépésben semmi baja nem volt, és a 2.ügetéskor sem, ezért még mentem vele egy terepet, meg is indult rendesen, előtte 2 napot nem is ment. Csütörtökön edzésen megint éreztem, hogy ügetésben valami nem jó és a fejével is biccent, edzőm meg is nézte a patáját, végig fogdosta a lábát, semmi nem volt rajta, de inkább visszavittem a legelőre és pénteken is csak kimentem megnézni őt. Szombaton futószáron megnéztük, hogy javult-e és valamennyit már javult, de még mindig sántított a bal elsőjére. Lába nem meleg, nem duzzadt, patája is tiszta, szerintünk meghúzhatta csak és már arra is gondoltunk, hogy a vállából jön a fájdalom. Arra gondoltunk, hogy pár napot még pihentetjük és ha nem lesz jobb természetesen kihívjuk az orvost, de addigis kérdezném, hogy valakinek volt hasonló esete? Szívesen várnék storykat. Egyébként 9 éves lóról beszélünk, akit amint visszavittem szombaton, az összes többi lovat kivitték terepre és úgy futkározott bakolva föl-alá, mint akinek semmi baja nincsen. Köszönöm, ha elolvastad :)

2019. máj. 5. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hívj orvost pár nap pihenés után, ha azt mondja, hogy maradandó, akkor vágás.
2019. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jsbsnaj ***** válasza:
90%

#1 ez egy nagy baromság


Az én lovammal is hasonló volt kihivtuk az állatorvost és azt mondta, hogy meghuzta (előtte ugrotunk és valószínűleg akkor) de nem mindig csinalta egyszer igen egyszer nem. Ő adott rá egy krémet meg pihentetem kellett (napi 20 percet futozarazhattam de mást nem) és 1 hét alatt rendbejott neki.

2019. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lovam is 3 napig sántított vágtában, enyhén zavars volt a lábsorrendje, de csak vágtában,külsőleg semmi baja nem volt, pihentettem egy hetet és utána nem volt gond :))
2019. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor észrevetted a bajt én nem ültem volna rá egy terepre a helyedben, hanem mindjárt pihentetés.

Egyébként én azon az elven vagyok hogy azonnal orvos, mert ha nagy baj van akkor az a pár nap várakozási idő is súlyosan rosszabbíthatja a helyzetet. Ha meg nincs baj akkor örülni kell. Ne azon a pár ezer forintos vizsgálati díjjon spóroljunk!

Az edződ kedves és segítőkész ember lehet, meg kell becsülni, de sajnos egy ő sem tudja megmondani 100%-ra hogy van-e baj vagy nincs.

Nem kioktatni akarlak, félre ne értsd csak jó tanácsnak szánom e sorokat!

A jelenlegi helyzetben pedig pihentetést és dokit javasolnék. Nálunk volt hasonló eset, egyik nap sánta volt a ló, másnap már nem. Rá is ültek a gyerekek és harmadnapra sokkal rosszabb lett. Kiderült, hogy kezdeti patairha-gyulladása volt a lónak, amit csak rosszabb napjain mutatott ki. Ha nem hívtak volna dokit, hanem csak pihen akkor csak rosszabb lett volna. Nem mondom hogy nálatok is ez van, de ez nekem is egy jó példa arra hogy a pihenés nem mindenre megoldás és sokszor nem mutatja ki a ló a fájdalmát.

2019. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!