Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Volt már valaki...

Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Oké, ez most hülyén fog hangzani, nyilván hülyének is fogtok miatta tartani, de mindegy, már csak azért is leírom, hogy kiírjam magamból.


Szóval a következőről lenne szó: tíz éve lovagolok, versenyen is indultam már, REV-et is letettem (díjlovaglás). A problémám az, hogy ahhoz, hogy tovább fejlődhessek, nem elég a heti 2x edzés. Én magasabb szinten szeretnék versenyezni, de az edzőm csak Póni Klubos versenyekre visz (az ő lovai, nem hibáztathatom). Nyilván ez magasabb szintű versenyzés csak saját lóval lenne lehetőséges. Ezt megemlítettem a szüleimnek is, többször. 16 éves vagyok, de orvosira szeretnék menni, ami ugye marha sok időmet elveszi majd a jövőben. A szüleim azzal érvelnek, hogy nem lenne elég időm egy saját lóra (anyagilag egyébként megengedhetnénk magunknak). Ezt meg is értem, de biztos vagyok benne, hogy tudnék rá időt szakítani, így gimi alatt legalábbis, egyetemben már nem vagyok olyan biztos. El is fogadtam, hogy oké, jelenleg nem megoldható egy saját ló. Viszont most eljutottam arra a szintre érzelmileg, hogy ha nem tudok tovább fejlődni, akkor minek is csinálom? A lovak, a lovaglás az életem legfontosabb részei már 10 éve, és most mégis úgy érzem, hogy semmi értelme folytatnom. Azt szeretném, ha a családom büszke lenne rám, amiért magasabb szintű, rangosabb versenyeken is jó eredményt érek el (valószínűleg képes lennék rá), de mivel nincs saját lovam, ez nem fog megvalósulni.


Ezen kívül úgy érzem, a lovakon kívül semmi nem tesz boldoggá, de most valahogy még ők sem. Valahányszor rájuk nézek, szomorú leszek, és eszembe jut az elszalasztott lehetőségem.

Nem tudom, mit tegyek. Nem tudom, képes lennék-e abbahagyni azt, amit már 10 éve csinálok, és mindig imádtam, soha egy percre nem fordult meg a fejemben, hogy kiszállok, de most... már nem igazán látom értelmét annak, amit csinálok.



2019. ápr. 23. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsgával hogy állsz? Előre hozott érettségit teszel le?

Csak azért kérdezem, mert ha ezekkel jól állsz, akkor többek között ezzel is lehet érvelni.

A szüleid pénzét pedig ne akard elkölteni, megértem, hogy ez milyen jó lenne neked, de egy díjlovas képzett ló nem filléres tétel, ők pedig valószínűleg ezt a pénzt is inkább a taníttatásodra teszik félre (pl. külön órák, lakás vétele az egyetem környékén, stb.).

2019. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A másik kérdés meg, hogy hozzá vagy nőve az edzőhöz? Ha nincs alád képzettebb, nagyobb lova, vagy ő nem képes tovább fejleszteni, tessék váltani! Biztos van olyan hely, ahol van lehetőség. Mi sem csak privát lovakat viszünk versenyre, meg nem csak azokkal edzünk. Kellemes közepes kategóriában egy díjlovas helyen élő iskolaló is gond nélkül elkavarog. Amíg nem kérnek tőle nagyon extra dolgot, addig a vállat be, combra való, egyszerű ugrásváltás mindenkinek megtanítható. Jó, lehet, hogy a mozgása nem lesz sosem ooooooolyan, de legalább eljuthatsz másra is, nem csak a pónis versenyekre.
2019. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress másik edzőt, mert hiába lesz saját lovad komolyabb versenyre úgysem fog vinni. Szóval ez lenne az első lépés. Illetve gondold át mit jelent neked a lovaglás. Ne teljesítmény hajhászkodj. Inkább abba keresd az értelmét, hogy egy 600 kilós állattal harmóniában tudsz lenni. Nekem egy jó terep felét egy wellnessel. Hihetetlenül feltölt.
2019. ápr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók véleményét osztanám én is.

1. Saját lóval se hiszem hogy vinne az edződ nagyobb versenyekre. Neki ez így pont kényelmes ahogy van. Szomorú, de sok helyen ez megy. +Egy saját ló tényleg extrém sok pénz, idő és probléma. Orvosi mellett, hűha...

2. Nem ördögtől való másik edzőt keresni. A lovakról sose lehet eleget tudni. Minél többet tudsz, annál jobban feltűnik mennyi minden nem tud még az ember. Tehát a lovaglásod is biztos tud még hova fejlődni egy jobb helyen és akár a lovakról is tanulhatsz még egy tapasztalt embertől (főleg akkor tenne ez jót, ha saját lóban gondolkodsz).

3. Én nem hagynám abba a helyedben. A jelenlegi tudásod nem fog elveszni és a lovak szeretete se tűnik el. Pont ugyanebben a helyzetben voltam, mint te. Abbahagytam, de nem bírtam. Most lett volna lehetőségem eszméletlen tudású emberektől tanulni, de rájöttem hogy nekem csak a jó hosszú terepek kellenek a lovammal együtt és ezt nem adnám oda, azért hogy versenyezzek “éjjel-nappal”, mert ott nem lehetett volna félgőzzel csinálni.

Ha most nem is, lehet hogy később szembejön egy csodás lehetőseg vagy rájössz hogy te a lovakat jobban szereted, mint a versenyzést.

2019. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban, új edző! Nézz szét a környéken, biztos találsz főleg ha Pest közelében vagy. Lesz olyasvalaki, aki mellett tudsz tovább fejlődni és még versenyre is mehetsz az ő lovával. A saját ló nagyon húzós, ráadásul orvosi mellett garantáltan 0 szabadidőd lesz rá jó darabig (tapasztalat, gyógyszerészetin voltam)

Ajánlanám a saját edzőmet, csak már nem igazán vállal. De hidd el, van más lehetőség is mint hogy abbahagyod...

2019. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!