Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék megvásárolni egy...

Szeretnék megvásárolni egy lovat, de sajnos se sütve, se chippelve. Papírjai szintén nincsenek, de ahogy megvásárolom, és valahogy haza hozom mindent intézek neki. Hogyan hozhatnám haza?

Figyelt kérdés
Nem a szomszédságból hoznám, hanem pár száz kilóméterrel távolabról, így a haza lovagolok lehetőség bem áll fent

2019. máj. 23. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Loszallito?
2019. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kapcsolat a papírok és a hazahozás között? Lószállítót bérelsz.
2019. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam ha megállítanak mit mondok, mert hiába van meg a szerződés hogy megvásároltam a lovat, ha a lónak nincsenek hivatalos papírjai...ilyenkor mit tegyek pontosan?
2019. máj. 23. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi szerződéssel. Anélkül ne vegyél lovat. Legyenek benne a ló adatai, illetve az előző és a te adataid. De ha kiintézitek a helyi lótenyésztési felügyelőt, ő hivatalosan azonosítja és be is chipeli a lovat.
2019. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen le van írva az adásvételiben, hogy a lónak papírjai nincsenek, de ilyen és ilyen embertől vetted, neked mik az adataid, honnan hova megy, milyen ismertetőjegyei vannak, nem hiszem, hogy gond lenne. De minket még sosem állítottak meg sem kamionnal, sem futóval. Azért a rendőrnek is van annyi esze, hogy abban élő állat van, és nem feltétlenül türelmes.. De tlnyleg, ha van adésvltelid, amin pontosan rajta van, hogy pl pej, három láb kesely, x magasságban, negyedik fekete, benéz a rendőr, tényleg, és annyi. Ha nagyon aggódsz, az eladónak fizess ki dokit, chipet, és rakassa bele.
2019. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer vettem papírok nélkül lovat, akkor belealkudtam az árába a szállítást is. Így nem kellett, hogy fájjon a fejem ilyesmi miatt. Meghozták levezették megnéztem minden rendben, pénzt átadtam és kész.

Viszont az adásvételivel az a baj, hogy papírok nélkül hivatalosan nem lehet eladni, venni lovat, mivel nem egyértelműen azonosítható, nincs egyedi azonosítója.

2019. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!