Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan javítsam, ha movog a...

Hogyan javítsam, ha movog a lában könnyű ügetésben, illetve vágtában is?

Figyelt kérdés

Amikor tanultam lovagolni még vagy nem volt ilyen probléma, vagy az oktakó nem szólt érte, ügetésben, ezért nem "javult ki". Vágtázni pedig úgy tanítottak, hogy tanvágtában teljes lábbal öleljem körül a lovat, és "húzzam bele a nyeregbe magam" .

A jelenlegi probléma pedig az, hogy könnyű ügetésben (de tan-, könnyített- és vadászügetésben nem) mozog a lábam, előre-hátra "himbálózik". Vágtában pedig fel-le, a kengyelbe nem tudok "beletámaszkodni", belelépni (annyira, hogy ne hagyjam el). Hogyan tegyem szabaddá a lábamat térd alatt?



2019. jún. 7. 18:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Arra erősítenék én is rá, hogy jó oktató nélkül nagyon nehéz észrevenni a hibát és annak okát, ill. a javítás eredményes útját szintén nehéz megtalálni.


A megoldás kulcsa szerintem az "ülés" puha egyensúlyában van: a könnyű ügetés minden szakaszában egyensúlyban lenni a ló "fölött" előre-hátra dülöngélés, ill. "kapaszkodás" nélkül.


Az erős szorítás a combokkal nem lesz eredményes, mivel szorítva nem lehet rugalmasan egyensúlyozni.

Gördeszkán sem lehet "erőből" fent maradni.

Lehetetlen megfeszült izomzattal dinamikus egyensúlyban maradni a mozgó lovon.


Bárhol van görcsösen feszülő izom, a merev részed ellenhatásaként valamelyik részed túl-mozgásba fog kezdeni. Az elfojtott mozgás valahol a mozgásrendszeren belül mindenképpen előbukkan: pl. a csípő merevsége miatt általában vagy a felsőtest billeg, vagy a lábak kalimpálnak.

2019. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ja, és még, az is okozhatja a kalimpálást, hogy a kikönnyítés szakaszába nem engeded, hogy a ló háta "dobjon", hanem a kengyelre támaszkodva a lábad erejével emelkedsz ki a nyeregből.

Ez nyilván ellentétes a ló mozgás ütemével tökéletesen egyesült, laza, egyensúlyban történő lovaglással, és a lábak "lóbálását" is hozhatja magával. (11-es h.sz.ló voltam)

2019. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!