Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért szakítja el magát ha ki...

Miért szakítja el magát ha ki van kötve? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindig amikor enni kapnak a lovak a legelőn, kikötik őlet, hogy ne egyék meg a másikét, ne bánták egymást stb. A lovammal semmi baj nem volt amikor ki volt kötve soha, viszont kb egy hete elkezdte azt, higy amikor végzett akkor ekezdi húzni magát, addig amíg a kötőfék/karabíner el nem szakad. Eddig a kötőfékét 2helyen, egy kölcsön kapott kötőféket, egy vezetőszárkarabínert tört el és kidöntött egy oszlopot amihez ki volt kötve (ne egy nagy villanyoszlopra gondoljatok, csak egy fából készült, de azért elég masszív oszlop szerűséget) És nem tudom miért csinálja, vagy hogy mitől? Múltkor bevittem és (eddig ezzel sem volt baj) kitépte magát, vágtázott pár kört, majd átugrotta a kerítést és visszafutott a legelőre (tulajdonképpen ínszalag gyulladással vagyunk kényszerpihenőn..) tapasztalatokat-tanácsokat várnék. Egy 9éves angol telivérről van szó
2019. jún. 10. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csak annyi van a dolog mögött, hogy rájött arra, hogy el tudja ereszteni magát és akkor azt csinálhat, amit szeretne.

+ Telivér és kényszerpihenő kombó miatt még a sok felgyülemlett energia is rátesz egy lapáttal.


Erősebb kötőféket nem javaslok, mert kárt tehet magában! Ha tudjátok mozgatni már akkor dolgozzatok vele, hogy kimozogja magából az energiát. Közben próbáljátok leszoktatni a dologról (nem verésre gondolok! könnyen lehet, hogy egy erélyesebb “nem”, stb. is segít a dolgon. ). Viszont a legjobb az lenne, ha hívnátok egy szakértő hozzá. Mindkettőtöknek jobb lenne és ezt az esetet szerintem seperc’ alatt megoldja, így nem kell félni hogy rámegy a gatyàtok. :)

2019. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igen, a mozgatás a földről való sétában még egy darabig kimerül sajnos, de a héten jön az orvos kontrollra, úgyhogy majd rákérdezek, hogy ő mit mond:)
2019. jún. 10. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, kevesebb kaját kap (remélhetőleg), és mivel látja, hogy a többi még eszik, menne lopkodni. Rájött, hogy mi a megoldás, ergo csinálja. Etetéskor menjen be, ne lássa a többit. Vezetésnél meg tele van kis gatyája, kantár, ágaskodó, ha nagyon okoskodik, meg lehet ám rángatni, hogy csihadjon, és tartson némi tiszteletet, akkor is, ha sok az energiája.
2019. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!