Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam folyton rám támad!...

A lovam folyton rám támad! Amikor vezetem száron, és mondjuk ügetünk és vissza akarom fordítani, akkor elém/rám kanyarodik lesunnya a fülét, és rám fordul, rám ugrik, forgatja a szemét, és rángatja a fejét! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Futok előtte, ő meg mögöttem száron. Ha ügetésben vagy vágtában megyünk, és vissza akarom fordítani akkor sunyítva, fejét lehajtva rám ugrik, felém ugrik. Mondjuk ezt csak ma tapasztaltam, valószínűleg azért volt, mert a széna mellől hoztam el, és a másik ló evett, és féltékeny volt, meg ment volna vissza kajálni.


Meg szintén ma megpróbáltam futószáron hajtani, rendesen futószárazó ostorral, és leszegte a fejét, hátracsapta a füleit, elkezdett nagyon gyorsan vágtázni, és közben felém ugrott, meg rugódozott.

Meg majd el rántott, hogy visszamenjen enni.

Nincs körkarámunk, így szabadon akartam csinálni.

Valamikor megy egész egyszerűen vágta közben rám ugrott. Ha nem lépek hátra, meg is sebesültem volna. Meg rángatta, kapkodta a fejét, és forgatta a szemeit. Nem tudom, hogy amikor kilátszott néha a szeme fehérje, akkor az azért volt mert félt, vagy mert amikor ellenkezett,akkor a fejével elfordult, de a szemeivel engem nézett, és így látszódott ki neki.


Biztos, hogy érzete, hogy félek, mert ezek után amikor fél méterre dobban tőled egy 500 kilós ló első 2 patája, akkor ösztönösen az ember a feje elé kapja a kezét, és félig leguggol. Ezt sajnos 2x is megcsináltam, amikor vágtából visszaforduláskor rám ugrott. Aztán persze sosem hagytam rá, és csináltuk tovább, míg egyszer jól csinálta, és akkor elengedtem.


Meg egyszer pedig már a kötél végét fogtam, elkezdett rugódozni, dobálni magát, akkorákat rántott lendületből a kötélen, hogy arrébb húzott és majd fel borított, és egy hajszálnyira volt attól, hogy felágaskodjon, és rám támadjon, akkor elengedtem a kötél végét. De aztán utánamentem, és nem hagytam annyiban a dolgot.


Most már eléggé tartok tőle. Még földön nem is, de nyeregben nagyon félek, mert múltkor is bakol vágta közben, és leestem. Meg felágaskodott és lefeküdt velem. Szerencsére amikor lefeküdt akkor gyorsan leszálltam róla, így nem feküst rá a lábamra. És ágaskodás közben is sikeresen leugrottam talpra!



2017. okt. 17. 18:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

A saját érdekedben kérlek, ne foglalkozz lovakkal egyelőre úgy, hogy nincs melletted valaki tapasztalt.


Ezt a lovat pedig elk.tad. Keress valakit, aki képes megtanítani a lónak az alapvető dolgokat.

2017. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A lovat nem én rontottam el. Most vettük 2 hónapja. egy 11 éves hucul-haflingi keverék, kanca. Ha valaki elrontotta akkor azt az előző gazdája volt, mert náluk született.
2017. okt. 17. 19:52
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Elég domináns egyed. Az ilyen előtt sose szabad futni mert erősíted a dominanciáját. Amikor először csinálta a hülyeségeit akkor kellett volna kicsit éljen is, hogy ezt nem tűröd. Nem szoktam lovat bántani alapos ok nélkül, de amikor ellenem fordul azt nem hagyom szó nélkül.

Ne dolgozz egyedül ezzel a lóval, mert a félelmed tovább fogja erősíteni. Hívjátok egy hozzáértő embert, aki segít rendezni a kapcsolatot, mert bizony rádkapott.

2017. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kipróbáltátok megvétel előtt hogy viselkedett?
2017. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Akkor ezen túl nem fogok előtte futni. Egyébként amikor nincs rákapcsolva a vezető szárra, hanem csak szabadon van, akkor minden ok, és teljesen szelíd, meg csomószor csak úgy oda jön, és rárakja a fejét a vállamra, meg elkezdi szuszogni a hátam, és követ mindenhova. Még a 4 lába között is átenged, hogy bújjak.

Mondjuk ezt először nagyon óvatosan próbáltam ki, belülről végigsimítottam a lábait, hasát, megkopogtattam, hogy amikor átbújok, meg ne ijedjen, hogy valami hozzáért alulról. Szóval alapból tök kedves.


DE a társát is folyton bántja, és ő a főnök. Most már mondjuk nincsenek friss sebek a társa lábán, de eleinte tele volt a társa hátsó lábai friss, 10-13 cm hosszú, nem nagyon mély sebekkel, mert a ló akiről beszélek ( Ábránd a neve) mindig megrúgta, ha valamit nem úgy csinált ahogyan ő akarta. Most már úgy látszik, hogy kezd rendeződni a viszonyuk, de még mindig nagyon csúnyák a sebek. Akkor majd vigyázok Ábránddal,még jó, hogy apáék nekem vették, mint szelíd, nyugodt társat! :D :D Hát nem éppen nyugodt.

2017. okt. 17. 20:31
 6/26 A kérdező kommentje:

A helyen ahonnan vettük, egyedül volt egy karámban, ami félig szabad téri volt, félig fedett. Mellé a karámon kívülre volt kikötve egy kis termetű sport póni, akit csak aznap este hoztak, neki a csikóját pedig csak egy napja vitték el.


Nagyon kedves volt hozzám így karámon keresztül. Apa bement hozzá, mind a 4 lábát fel adta, amikor apa hirtelen felkapta a kezét , akkor nem ijedt meg túlságosan, csak amennyire természetes, hogy elkapta a fejét.


Tiszavasváriban vettük lábon hoztuk haza Nyíregyházára, ami nekünk, föld utakon így 45 km lett. 8 óra alatt tettük meg, persze mindig megálltunk és legeltettük. Én a 45 km-ből 35-40-et sétáltam, csak a többit lovagoltam, mert annyira izgatott volt, hogy elhozták otthonról, meg hogy elvitték a csikóját, hoztak egy másikat, most őt is elviszik, hogy nem nagyon akartam rá ülni, meg folyton ügetett.

Az első utcányit végig táncolta, mindenfele ügetett, ugrált, 2x rálépett apa lábára, és csak aztán állt le, és nyugodott meg.

A buszoktól nagyon félt, amikor elmentek mellette, és amikor egy lovas udvar előtt mentünk el, ahol 7 ló volt, akkor meg apát is majdnem elrántotta, pedig apa is 180 körüli magas, izmos ember.


Azóta gyönyörűen megy nyereggel, csak a vágtát most hanyagolom, az eset miatt. Fordulni is szépen fordul, kivéve az úttesten, mert fél az út padkától.

2017. okt. 17. 20:41
 7/26 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól é
2017. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ha jól értelmezem, egy teljesen ismeretlen lóval ti hazasétáltatok ilyen hosszú távon, és még fel is ültetek rá? Nem vagyok ebben tapasztalt, de ez szerintem kicsit sok lehetett akkor a lónak, nem gondolod? Amúgy nem értem, minek futkosol vele/előle. Ott a futószár, ha meg akarod mozgatni. Ha így folytatod, a végén már vezetni sem nagyon lehet.
2017. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Alapproblémák:

1: elvitték a csikót

2: rögtön ti utána elhoztátok

3: úgy, hogy az utód a karámja mellé volt kötve

4: már az úton nem tudtatok reagálni a gondjaira

5: beraktátok egy másik mellé, aki kicsit bamba, de öreg

6: nem csak vele, veletek szemben is főnök

7: azért, mert kis termetű és képes feladni a lábát, nem veszünk hátaslovat...

8: pláne nem gyerek mellé


Összegezve: szakértő, hátha még menthető a dolog, de én eladást látok ennek a mesének a végén :( Remélhetőleg egy orbitális nagy baleset előtt..

2017. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

nem csak azért vettük mert feladja a lábát,ez egy szelídségi teszt volt

.

az utolsó pár km-en ment lassan, addig végig ügetett volna, és nag

2017. okt. 17. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!