Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell tanügetésben a...

Hogy kell tanügetésben a nyeregben nem pattogni?

Figyelt kérdés

Lovagok már egy ideje de általában könnyű ügetéssel haladok nem tanügetéssel. Amikor azonban vágtára kerül a sor akkor arra figyelek, hogy ne "pattogjak" le a nyeregből így nem a vágtabeugratásra koncentrálok.


A normális válaszokat előre is köszönöm.



2019. jún. 20. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Lovagolj kengyel nélkül. Amúgy meg kicsit dőlj hátrébb és lazísd a derekad, kövesd le a ló mozgását, a comb, térd szorít, lábszár lazán a ló oldalán fekszik. Ügyelj rá, hogy ne rohanjon a ló, mert úgy nehezebb kiülni. Hajtani, pedig minden ütemre ott a csizma.

Ha esetleg bizonytalan vagy kérd magad futószárra ülésjavításra kengyel nélkül ügetésben, meg vágtára is. 2-3 alkalom után sokkal erősebb leszel és jobban megy.

2019. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. Nagyon jól leírta


A futoszarazas nekem anno segített


Meg egyébként célszerű kengyel nélkül us néha vágtazni (az elején inkább futoszaron, az biztosabb), mert ha egyedül mész majd és esetleg kiesik a lábad a kengyelbol, akkor se fogsz kétségbe esni, hanem mintha mi sem történne, vagtazol tovább, aztán amikor megallsz, “megkeresed” a kengyelt 🙂

2019. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Pár évvel ezelőtt vadásztam a neten, hogy ki hogyan írja le az ügetés kiülését (angolul, elvégre az a Világ). Nem találtam használható leírást. Én sem tudom megmondani. Valahogy egyszercsak elnyeli az ember a lökést, mert érzi ugyan az ember a lökést, tompítva, de azt is érzi, hogy tulajdonképpen a nyeregben marad. Hát, abból ítélve, hogy végtelenül rutinos lovasokat látok nem szeretni tanügetni, tán az emberek nagyobbik hányada nem is érez rá erre sose? Ez nem volt valami bíztató megállapítás... De az biztos, hogy amiket #1 ír, azok a nem jó módszerek. Konkrétan:

- Ne dőlj hátra, az önbecsapás, attól úgy érzed, jobb lesz, de nem tanultál semmit.

- Ha azt értenénk a ló mozgásának lekövetése alatt, hogy ágyékunkkal erőteljesen löködünk előre, az önbecsapás... stb.

- Kiülni az ügetést úgy pont nem lehet, hogy a comb, térd szorít, hiszen akkor elemelkedik a s*gg a nyeregtől, márpedig a hátsó fertály a lovaglás alapja.

- A kengyelnélküliséget én nem venném előre, amerre én tanultam, ott az a következő lépcső volt a tanügetés "elmélyítésében".

A futószár pont azért jó, mert ott csak erre lehet figyelni. Hogy ki kell tanítani... a fene tudja, a fentiek szerint, hogy egyáltalán lehet-e valaki okos, mikor nekem azt mondta a körben álló nagy szakember,hogy: azaz!!!, akkor én is pontosan éreztem, hogy az bizony az. :)

Bocs.

2019. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Hát az előzővel nem értek egyet.

Enyhén KELL szítani a ló oldalát különben ha megugrik vagy bármi gond van akkor azonnal a földön vagy.

A kezdőknek igenis hátra kell dölni hogy ráérezzenek utána ha már érzik a mozgást akkor kell fokozatosan beállni a megfelelő tartásra.


És ez hülyeség hogy a kengyel nélküli a következő lépés. Kengyel nélkül azért jobb mert nem kell a kengyelre is figyelned miközben a ló mozgását próbálod átvenni. És könnyebb is ráérezni.


Ezeket mind úgy mondom hogy én is így kezdtem mára már tanügetésben rendesen szépen letudom követni a ló mozgását bármilyen ló is legyen az.

2019. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A "térd, comb szorít" parancsról külön értekezést tudnék írni, hogy mekkora baromság és milyen detrimentális volt az én lovastudásomra. Kell kapaszkodni, de nem a térddel, a belső comb leges legfelső izmaival amire a kezdő korántsem biztos, hogy ráérez - könnyebb az egyensúlyra ráérezni, márpedig az elengedhetetlen, és ahhoz kell a kengyel is eleinte a biztonságérzet miatt.

Kérdező, a derekad előrebillentésével (derék meghúz) próbálj játszadozni, ha eddig ezt az edződ nem említette akkor kérdezd róla, illetve kérj futószáras ülésjavítást.

2019. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!