Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a félfelvétel, jól tudom?...

Ez a félfelvétel, jól tudom? És mi az iskolafelvétel? Vagy a teljes felvétel?

Figyelt kérdés

A félfelvétel egy olyn idomitási mozdulat amely felkelti a ló érdeklődését, azt jelzi hogy új feladat következik.

A végrehajtás talán így van: A szár és csizma és testsúly segítségek közös, egyszeree történő használata. Egyszerre zárod a csizmáid, majd (valameki, nem tudom meik) szárral egy pillanatra megállitod, és derékkal előre tolod.


Félfelvétellelfogok jelznia lónak, hogy más lessz a feladtat: ez lehet jármódok közötti átváltás, fokozás, rövidítés, nyújtás, fordulat.

Ugye?

A teljes felvételről annyit tudok hogy az az amikor magasabb(pl:vágta) jármodból alacsonyabb jármodba(pl.ügetés) váltasz.

De arról fogalmam sincs hogyan.


Ha valaki ráér elmagyarázni nekem, (lehet sokáig fog tartani mire felfogom) azt nagyon megköszönöm.


A fenti leírás eggyes részeit, egy másik kérdésből vettem át és fogalmaztam át.



#lovaglás #félfelvétel #jármódok #teljes felvétel #iskola felvétel
2019. jún. 25. 16:17
 1/4 A kérdező kommentje:
2019. jún. 25. 16:19
 2/4 A kérdező kommentje:

És mi az az elkenvágta, és hogyan kell csinálni?

A rövid és a nyújtott vágtát hog lehet eléeni.?

2019. jún. 27. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]



Minden mostani és jövőben felmerülő kérdésedre pontos választ ad... érdemes megvenni, szuper könyv.

2019. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd előjegyzem.

De valaki tudna nekem most segíteni. Olvastam leírásokat de nem igazán tudom.

2019. jún. 27. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!