Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám lassítani a lovam?

Hogyan tudnám lassítani a lovam?

Figyelt kérdés
Lovardába ahová járok van egy ló és általában rajta lovagolok. Eddig nem volt semmi gond. Viszont most az történt, hogy az oktatóm mondta, hogy rövidítsem a lovat mielőtt leülök tanügetésbe. (Nem igazán megy szépen a tanügetés és azt mondta így kényelmesebb lesz) felvételekkel rövidítettem, aránylag oké is volt. Aztán mire közeledtünk az óra végére valamiért folyamatosan gyorsulni kezdett. Az oktatóm mondta, hogy fogjak rövidebb szárakat, mert nincs kontakt a ló és köztem. Rövidebb szárat fogtam és erre mégjobban begyorsított. Egy kicsit megijedtem, nem reagált a fél felvételekre. Mit tudnék csinálni? A lónak is lehet rossz napja? Még eléggé kezdő vagyok. 3 hónapja lovagolok. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. okt. 31. 14:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Eléggé parázok, hogy mi lesz ha máskor is begyorsul és nem tudom lassítani. Ilyenkor mindenki mondja hogy félve nem lehet odamenni, meg hagyjam abba a lovaglást. De emiatt én még nem szeretném abbahagyni. Igenis folytatni szeretném, és mindent megtenni annak érdekében hogy jó lovas legyek
2018. okt. 31. 14:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha nem reagál, az oktató közbe fog lépni. Nálunk is van a lovardában egy ló, aki imád loholni, simán volt az első hónapokban, hogy se lábra, se kézre nem reagált, mintha nem is lennék rajta, az oktató hangjára meg kb. azonnal megállt. Mondjuk nálunk mondták mindig, hogy azért nem reagál, mert én bénázom, vagy azért, mert most épp kihasználja a helyzetet és tuskóskodik.

Egyrészt igen, van nekik is olyan, hogy elegük van. Simán lehet, hogy épp te is kicsit rosszabb passzban voltál, és megérezte a ló, hogy haha, végre parázik rajtam valaki.

Ne hagyd abba az első nehézségnél ;) esni is fogsz, és utána is vissza kell mászni a lóra. Marha ijesztő lesz, de vissza kell mászni.

2018. okt. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövidebb szárat is fogsz, folyamatosan játszani kell a zablával, nem szabad húzni, mert a folyamatos fájdalom elől menekülni fog az állat. Akkor jó a szármérték, ha a szárak nem löttyennek meg, de nem is érzel a kezedben állandóan nagy súlyt. Ha gyorsít, csizma elvesz, hogy te ne told előre, testsúly, vállak picit hátra, mert a te súlyod alá lép a ló, hogy meglegyen a harmónia és az egyensúly. Tehát ha te hátrébb vagy, lassítani fog, rövidebbeket lép, ha előredőlsz, gyorsít, hosszabbakat lép, hogy "alád" érjen. Nézz meg néhány komolyabb díjlovas programot a youtube-on (nyilván nem mondom, hogy holnap már te is így fogod nyomni), viszont figyeld a lovas pozícióját a nyeregben, mennyire már egy munkavágtában, egy piruettnél vagy egy átlóban, ha megnyomja a lovat. Te ezt még nyugodtan eltúlozhatod, mert egy iskolaló sem érti meg, ha 3cm-vel elmozdulsz :) Gyakoroljatok szorgalmasan, és mind a ketten finomodni fogtok, egyre jobban megérzitek egymást!
2018. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy ezeket leírtátok. Köszönöm. Mondta az oktatóm, hogy előredőltem. Nagyon fogok figyelni rá, hogy maradjak hátul. Amikor begyorsult, ugye megijedtem, ezért automatikusan előredőltem, és tudom, hogy a lovaglásban ez a legrosszabb amit tehetek.
2018. okt. 31. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!