Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakkal szemben nem kegyetl...

A lovakkal szemben nem kegyetlenség kicsit a lovaglás?

Figyelt kérdés
Tinikoromban én is lovagoltam, de most így jó pár év múlva visszatekintek rá és nem gonoszság ez picit? Elnézve a sok elgyötört iskolalovat, akik csak róják a köröket egész nap, 50+ kg zötykölődik a hátukon, szerszámot is cipelnek mindezt azért hogy hódolni tudjunk a hobbinknak. Hiszen amíg nem voltak autók, volt értelme, de nem lenne jobb leszállni már (szó szerint) szegény lovakról? Még az egygazdásoknak sincs mindig szerencséjük, a sok versenyek, ezzel járó sérülések miatt. Egy csomó ló teljesen tönkremegy a nem hozzáértő kezek alatt, de a hozzáértők alatt is gyakran, hiszen nem ritka hogy akár 20 évig is cipelik az ember terheit. Ez olyan szomorú szerintem. Ha valaki szereti a lovakat miért nem úgy vesz, hogy kiteszi őket egy legelőre aztán elvannak ők. Ettől még földről munkázni meg ilyeneket lehetne, de számomra már olyan rossz nézni, hogy mennyit szenvednek a lovasok alatt. Ez már egy elavult hobbi, hogy lovak hátán cipeltetjük magunkat, még amikor 40 fokos hőség van is, csodálom hogy bírják. Kinek mi a véleménye erről?
2019. júl. 11. 21:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
A lovaglásnak hagyománya van, különösen Magyarországon, mert mi lovas nemzet vagyunk. Elég nehéz lenne csak úgy "leszállni a lovakról".
2019. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Bilibe lóg a kezed, ideje lenne felébredni. A ló haszonállat, minimális azok száma akik csak háziállatnak tartják, mert jajj de cuki. Ha nem lenne haszna, nem lehetne használni, akkor nem tartanák őket, hanem kolbász lenne belőlük.
2019. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Simán elbírnak egy embert (aki nem hájas). Amíg nem dob le a hátáról, addig nincs baja.


Ha meg zötykölődsz a hátán, akkor meg igencsak nem lovagolsz jól.

2019. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Okos állat, tökéletesen tisztában van vele, hogy mi történik lovaglás közben. Tudatában van a lovas fizikai adottságainak, a saját erejének, és bizony legtöbbször tudatosan "dolgozik", szórakoztat. Ha nem akarja, azt általában ki szokta fejezni :)

Ültél már lovon? Esetleg saját ló? Meglepő milyen mély, önzetlen kapcsolat ki tud alakulni ló és gazdája között. A kutya is jó barát, de közelébe nem ér a lónak

2019. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3: én nem zötykölődök, mivel nem lovagolok. De bármilyen profin is csinálja valaki, még mindig ártalmasabb, mintha egyáltalán nem csinálná.

2: Éppen ez az. Az egy dolog, ha haszonállatként tartják mezőgazdaságban, az nyilvánvaló, hiszen dolgozni muszáj. De csak úgy saját örömre lovagolgatni nem lenne az. Márpedig hobbi-verseny célra sokkal többen tartanak lovat mint mezőgazdaságban.

Pl a szarvasmarhának sokkal egyszerűbb élete van: tenyésztjük, levágjuk és kész, mert haszonàllat. Viszont előtte nem kínozzuk 20 évig a hátán ugrálva mindenféle természetellenes mozgásra kényszerítve.

2019. júl. 11. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem fekete feher az élet kommentelok. A kérdező ezt kegyetlenségnek látja. Szive joga eldönteni. Nekem sem tetszik ez túlzottan. Ez olyan mint a vegeterianizmus. Valaki szerint a disznó haszonallat, meg kell enni. Valaki szerint nem igy kellene. Ilyen egyszerű az egesz.
2019. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom, milyen mély kapcsolat tud kialakulni (talán a kutyás résszel vitatkoznék), de éppen ezért nem kínoznám a barátomat.
2019. júl. 11. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha én ráülnék a laza 120 kilómmal, az nem kis kegyetlenség lenne.
2019. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
A ló nem ember, egész máshogy látja világot. Nem az van, hogy arra vár, mikor szállnak már le végre a hátáról, hogy elolvashasson egy jó könyvet, vagy gyönyörködhessen a naplementében. Egy ló eszik, alszik, napközben embereket hurcolász vagy a többi lóval van, és szerintem ez tökéletesen kielégíti. Gondolom, hozzáértő lovas tudja, hogy melyik ló hány kilót bír el kényelmesen és annál nehezebb embert nem enged ráüélni.
2019. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Igazából a kutyákat is kínozzuk, mivel pórázon tartjuk, lakásokba kényszerítjük stb. De ezt valahogy senki nem említi, mivel így neveletük őket.
2019. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!