Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rosszullét lovaglás elôtt és...

Rosszullét lovaglás elôtt és közben! Segitség, csak velem történik ez?

Figyelt kérdés
A lovaglás az életem. Mindennél jobban szeretem. Mégis már egy bô fél éve borzasztó rosszullét elôzi meg az edzéseket. Elôtte megy a hasam és mostanság a hányinger (öklöndözés) is csatlakozott... mindenki hülyének néz (család stb.) de ez van, hogy mikor beûlök az autóba el is múlik... van hogy gyógyszert is szedek. Az igazán sz@r része a dolognak az, hogy már másodjára volt hogy edzés közben nagy öklöndés jött rám, le kellett ugorjak a lóròl és hátraszaladni... de nem történt semmi és bórzasztó égô a helyzet... azt hittük izgulás az egész... mert a lovon eddig mindig minden elmult kiveve ez a ket oklondozes... orvosilag semmi bajom, vérvétel minden okey.

2019. júl. 4. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
tengeribetegség
2019. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez valami tudatalatti dolog lehet. Pszichológushoz menj, mondd el, hogy mik a tünetek, mi történik edzésen, milyen a viszonyod a lovakkal, az edzőkkel, milyen követelményt állítasz fel magaddal szemben és mások mit várnak tőled.

Van egy lovasom, ő rendkívül stresszeli magát, hogy szar, meg biztos rosszul ül.. Stb és ez kihat rá egészségügyileg is, pedig nagyon ügyes, szép az ülése is, de egyszerűen nem képes továbblépni önmagán.

2019. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem az elején lovagolni, volt hogy ugróedzés előtt nem aludtam éjszaka, előtte meg majdnem elájultam. Rettegtem, de nagyon szerettem volna legyőzni a félelmemet. Első hivatalos versenyem előtt voltam olyan rosszul mint amit most te leírtàl. Előtte többször volt gyerekversenyen, hogy “kiment az erő a lábamból”. Meg amúgy nálunk a loviban sokszor volt konfliktus másokkal, és emiatt sokszor volt a gyomromban nekem is egy ilyen nagyon rossz érzés, mielőtt elindultam, meg amikot odaértünk. Ezek közül esetleg valamelyik nem igaz rád is?
2019. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, csak szerintem én nem félek a lovaglástól hanem inkább attól hogy rosszul leszek. Most is kell induljak és fel alá járkálok hatalmas gombòccal a torkomban.
2019. júl. 4. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Népies nevén pánikbetegség a problémád neve. Nem vagy egyedül vele, sajnos sokan küzdünk hasonlóval.

Pszichiáter tud segíteni.

2019. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. De látod ez igazából ugyanaz. Én attól féltem, hogy kitöröm a nyakam, te meg attól félsz, hogy rosszul leszel.
2019. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól mert mi itt magyarázunk neked, nem lesz jobb, ezt magadban kell lerendezned, kérd nyugodtan pszichológus segítségét.

Én is izgultam régebben lovaglás előtt, de sikerűlt túllépnem rajta. Ha kell hagyj ki egy kis időt a lovaglásból, úgy egy hónapot és ha továbbra is vágyakozol vissza a ló hátára akkor a lovaglásért megéri leküzdeni ezt az egészet.

2019. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!