Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa vagy pucér (szfinx) cica?

Perzsa vagy pucér (szfinx) cica?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy cicát és nem tudok dönteni. Lakásban lenne.

Még sosem volt benti cicám, ő lenne az első.

A pucér cica azért tetszene jobban, mert nem hullajtja a szőrt. Van egy kutyánk, kinti. Már az is elég kellemetlen volt, ahogy hullott a szőre, hát még ha benn lenne a házban...

Viszont annyira tetszik a perzsa macska nyomott feje:DD

Illetve van egy mentett cicánk, aki még kinti, őt is szeretném házba vinni, neki rövid szőre van.

Ami még indok, hogy jobb lenne örökbefogadni, mint venni. Szfinx macska fajtamentést pedig nem találtam.


2019. júl. 23. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "pucér" cicával sok nyűg van. Hetente fürdetni, ha 25fok alatt van a hőmérséklet a lakásban megfázik, stb...

Én a perzsát ajánlom

2019. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

A perzsa cicával is sok nyűg van.

pl. A szőre gyakran összecsomósodik, és ha nem hagyja magát fésülni, irány kozmetikus! Ezenkívül nagyon gyenge az immunrendszerük, már egy téli szellőztetés során is képesek meghűlni.

Én a közönséges házit ajánlom!

A kinti cicádat pedig ne vidd be a házba, mert a kinti élethez szokott, és bent csak depressziós lesz.

2019. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Ezek az interneten nagyon népszerű de beteges cicák.


Kopasz cica fázós, és zsírosodik szóval hetente fürdetni kell mert egyébként büdös. A redőkbe beleül a kosz és a cica nem fér hozzá, gombásodhat. Mivel a fülében sincs szőr, azt is tisztítsd mert begyullad.

Mivel csak 66ban lett kitenyésztve, a genetikájuk se épp stabil. Emésztési és izületi bajok, fogászati problémák is lehetnek.

Ráadásul mivel keresett és drága fajta hamisítják is...leborotvált normál cicákat adnak el mint kopasz macska.


A perzsa jellemre kedves, ragaszkodó és türelmes. Hátránya hogy az orr forma miatt nem kap levegőt, begyullad a szeme, érzékeny a veséje és nemezesedik. 2-3 hetente fürdetni és napi szinten fésûlni kell.


Egyiket se ajánlanám kezdő macskásnak.

2019. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy írták, mint 2 macsekkal van gond. :)

Szfinx: fázós, fürdetni kell...

Perzsa: csomosodó szőr ( ha nem keféled ki a szőrét rendszeresen még az ürüléke,por,macskatáp...stb is beleragadhat )...

Én úgy gondolom, hogy egy szfinx cica több pénzbe kerül mint egy perzsa macsek.

Nekem most sima házi macskám van, szerintem ugyannnyira szerethető egy fajtatiszta cica mint egy házi cica. De persze ha te a 2 cica közül szeretnéd az egyiket hát hajrá! :) Menhelyeken nem igazán gyakori a szfinx... Inkább meg se fordult ott egy olyan cica. A perzsa/perzsa keverék talán. :)

2019. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Mindkettőnek megvan a maga macerája! Szerintem inkább azt válaszd amelyik felé jobban húz a szíved! Ha szereted úgyis mindent megteszel érte és nem jelent gondot a gondozása sem!:)
2019. júl. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

#5- egyetértek veled.

De menhelyről is hozhatnál, ahol ugyanúgy vannak rövidszőrű kiscicák ingyen, szerintem nem lényeges, hogy egy macska milyen fajtájú, csak az a fontos, hogy gondozd, foglalkozz vele és ne csak addig kelljen ameddig még pici cica.

2019. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, de fajtatiszta cicát nem fogsz tudni örökbefogadni. Vagy kifizeted a 150.000Ft-ot, veszel jó helyről egy fajtatiszta cicát, ahol a tenyésztő bármiben segít neked, vagy egy fajtajellegű keverék cicát örökbe fogadsz (bár a menhelyeken általában "tipikus házicicák" vannak, nehéz hasonlókat kifogni ...). Szaporítókat pedig nem támogatunk ugye.

A szfinxet nem feltétlen kell fürdeni, nedves törlőkendő is van külön erre a célra, de valóban, ha érzed, hogy zsirosodik, célszerű áttörölni/fürdetni. A megfázás is gond, illetve nyáron is könnyebben le tudnak égni. A perzsa szőrére nagyon kell figyelni, naponta érdemes átfésülni. A nagyon nyomott orrnál előfordulhat betegség (nem kap úgy levegőt, ahogy kéne, könnyebben begyullad a szeme, stb). Normális helyről viszont a genetikai betegségek ki vannak lőve. Meg kell nézni kik csinálnak megfelelő teszteket a szülőknek.

2019. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!