Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire van szüksége egy szfinx...

Mire van szüksége egy szfinx cicának?

Figyelt kérdés
Sose volt még ilyen cicám, de már nagyon régóta szeretnék egyet, de most értem azt hogy felelősségteljes gazdi legyek. Leírnátok nekem hogy mire van szüksége? Milyen játék, étel, illetve hogy mennyi időt lehet egyedül? Iskolába járok még reggel 7-től délután 2-ig. Szüleim hajnaltól estig dolgoznak, de van amikor szabadnaposok. Ennyi időt kibír úgy hogy nem lesz ‘depressziós’? Remélem addig aludna, vagy nem szedne szét semmit. Játékkal hátha lefoglalná magát és nem a bútor bánná. Nyáriszünetbe vennénk meg, hogy tudjam szoktatni ahhoz, hogy lesz olyan pár óra amikor egyedül van. Illetve ivartalanítanj kell? Előre köszönöm a válaszokat. Bármit leírhattok ami tudtok. Mennyire szobatiszta, hogy kell tanítani őket szobatisztaságra illetve játékra.

2018. júl. 21. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha mindenképp szfinx cicát szeretnél csak tenyésztőtől (drágább, de egészséges cicát kapsz). Szüleid véleménye? Mivel te tanulsz, ezért az ő anyagi felelősségük lesz, a cica is elég drága, az orvos is, még, ha nem beteg akkor is vannak vizsgálatok ahova el kell vinni és oltásokra is szüksége lesz.

Gondolom ezt nem is kell írnom, de csak benti tartás!!

Ha az anyagi feltételek és szüleid felőli érdeklődés is rendben van, akkor keresettek tenyésztőt és ő mindenben segíteni fog nektek, hidd el.

Amire biztos szüksége lesz (átlag cicának is kellenek szerintem) :

Kaparofa (ha megtanítok, akkor azt fogja használni, nem a bútorokat)

Játékok

Tálkák

Alomtálca vagy fedett alom tálca, ebbe megfelelő alom.

Speciális macskakaja kell ennek a fajtának, ha jól tudom, érdemes utána kérdezni.

Fekhely

Szerintem ezek a nagyon alap dolgok, de javítsatok ki, ha tevedek.


Probléma az idővel, azert lehet, mert, ha nem vagytok otthon, akkor senki nem takarítja az almostálcát, ez probléma lehet a szobatisztaságnál.


Mindenképp olvass utána a fajtának és a macskatartásnak is a szüleiddel, mert csak úgy lehetsz felelősségteljes gazdi!!! Érdemes inkább várni, ha nem adottak a feltételek, tudom, hogy nagyon szeretnél egy cicát, de vannak olyan indokok és tényezők, amik mellett nem érdemes neki állni a tartás ak.

2018. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Jöhetnek még válaszok. Szüleimmel megbeszéltem, felőlük rendben van és nagyon sokat olvastam utána
2018. júl. 21. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani mindenképp kell! Nemtudom hogy milyen nemű lesz de amikor tüzelni fog a kandúrok ott fognak lenni a házatoknál,a cica egész nap sírni fog a kandúrokért..(természetesen ez lány cicánál van)

Ha kandúr akkor vizelettel jelölgetni fog a lakásban és ő is sírni fog egész álló nap a nőstényekért,ami be kell vallani nem kicsit hangos.

Remélem tudtam segiteni

2018. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől kapott cica ivartalanítva van vagy ivartalanítás kötelezettségről szerződést kötve adják csak oda a cicát, azért nem írtam.
2018. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Még ami az első felsorolásnál kimaradt, cicahordozó box. Illetve alomtálcából is jó ha 2 van, főleg ha napi 1x tudod takarítani. Sok cica nagyon kényes az alom tisztaságára, ha úgy érzi hogy már nem elég tiszta, nem használja.
2018. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Ja és mivel 8-9 hetesen adják oda, a szobatisztaság alapjai szerintem már meglesznek, ilyen korú cica már használja az almot.
2018. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!