Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire normális ha vékony a...

Mennyire normális ha vékony a macskám?

Figyelt kérdés
A cicám 12 hetes (1 hónapja van nálunk) fiú. Nagyon játékos, sokat futkozik, viszont keveset eszik és iszik, ebből kifolyólag sovány. A vizet abszolút nem issza meg, ezért vizes tejet adunk neki, azt szereti. Ételből több márka junior száraz és nedves tápját is kóstolta már, de csak keveset eszik belőlük. Gyorsan nő, olyan mint egy nyakigláb kamaszfiú, megnyúltak a lábai és a teste is hosszú, de be van esve oldalt a hasa :( Ez mennyire normális? Félek, hogy nem-e beteg.

2019. júl. 26. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak laktózmentes tejet ihat, mert a tehéntej laktóztartalmát nem tudja feldolgozni a cica ezért fosik tőle. Az oltásait megkapta? Állatorvos látta már? Mindenképpen kellene egy kivizsgálás.
2019. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
73%
Minden kiscica sovány, majd fél év múlva olyan dundi lesz meglátod, mint egy lufi. Az enyém most lett 13 éves, soványka, de egyáltalán nem vékony. Majd ha abba hagyja a növést akkor meghízik :)
2019. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A mi macskánk is eredendően vékony, náluk is van mindenféle alkat.


A tejet csak a macskák többsége nem tudna feldolgozni, egy részüknek semmi bajok sem lesz tőle.


Gondolom ti nem minőségi ételt adtok neki, ezért aggódsz.


Féregtelenítés megvolt?

2019. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

(második vagyok)

Én laktóz érzékeny vagyok, és ebből kifolyólag van laktózmentes tej a házban, azt kapja a macska is

2019. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állatorvos akkor látta amikor hozzánk került 1 hónapja. Féregtelenítés megvolt amikor hozzánk került, most hétvégén kapja meg a 2. féregtelenítő adagját (az állatorvos azt mondta 4 hetente kell amíg kölyök). Kullancs és bolhariasztó cseppet is kapott. Nagyon vigyázunk rá és jól tartjuk. Ételből whiskas, purina, félix amiket eddig vettünk neki. Mondjuk nem tűnik betegnek, mert nagyon aktív és játékos, nem csipás a szeme, nedves az orra, csillog a szeme, szép a bundája. Csak mindig gömbölyű kiscicákat láttam az esetek többségében, illetve ha soványat, akkor kicsit lenézően mindig arra gondoltam, hogy a gazdái biztos rosszul tartják.
2019. júl. 26. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám már 5 éves elnúlt és még mindig nagyon sovány és nincs rajta semmi háj. De nem beteg, naponta többször eszik, játszik és hízeleg.

Szerintem ilyen ő. Mint ahogy az emberek közt is van aki 20 meg 40 éves s 38 meg 40 kilósak.

2019. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell, hogy pufók legyen. A macskák egészségesen vékonyak. Ha szép, fényes a szőre, aktív akkor bizonyára nincs gond. Az enyémek is ilyenek voltak kicsinek. Most az idősebbik 4 éves, lóg a hasán a zsír... ez sem jó! A fiatalabb 1 éves kislány, nemrég lett ivartalanítva, a doki azt mondta kicsit el van hízva, a belső szervei is zsirosak. Pedig én úgy voltam vele nagyon sovány, mintha fogyott is volna az elmúlt időben.

A macskák karcsúk, akkor vannak ideális súlyban ha van "derekuk" - lászik a horpasz, nem kell rányomni a kezed a hátára ahhoz, hogy érezd a gerincét ha végigsimitod

2019. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetitek vegyetek neki jó minőségű ételt mert ez a félix meg whiskas és társai nem a legjobbak.hiába szeretik nem túl jó nekik
2019. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok goromba lenni,de amivel etetitek,az szemét. Ennél sokkal jobb,de legalább közép ár és minőségkategóriás ételek is vannak.

Ha a netes rendelés nem gond,a zooplus oldalon nézelödj.

Ha gond,akkor a freshnapf-ban vásároljatok neki eledelt.


Sőt,ha ez is probléma,kapjon minnel több húst (csirke!!) sütve-főve-nyersen. Ez lenne a legjobb. Ne májat meg nyesedéket,hanem combot (olcsóbb) mellet (na az drága) és zuzát-szívet. Ez tenne igazán jót neki!

2019. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A Whiskas meg a Félix a lehető legrosszabb választás, a maga 4%-os "hústartalmával". Egy fejlődő kiscicának több fehérje kell ennél, ráadásul ebből alig tud megemészteni valamit. Tele van ízfokozóval, színezékkel és tartósítószerrel meg minden olyannal, amire semmi szüksége.


Javaslom pl.az Imas-et, abban legalább 40% hús van, nincs benne sem ízfokozó, sem színezék. Viszont több mindent tud belőle hasznosítani és nem carja ki szinte emésztetlenül.


Laktózmentes tej mehet neki ha mindenáron akarsz neki adni, az nem fosatja és nem veszít a súlyából.


A nedves kajával az a baj, hogy annak meg (abban a kategóriában amit te veszel) szintén semmi tápértéke nincsen, 80%-a emészthetetlen és inkább folyadék.


Úgyis kapnia kellene lassan oltásokat, konzultálj az orvossal, hogy milyen tápot ajánl!

2019. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!