Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Seb nyalogatásának megakadályo...

Seb nyalogatásának megakadályozása?

Figyelt kérdés

Pár napja vettük észre, hogy a cicánk két lábujja között van egy dudor amit piszkál és vérzik.

Elvittük állatorvoshoz aki egyelőre nem tudja, hogy a túk volt-e előbb, vagy a tojás: szerzett valahogy valami sérülést és addig piszkálta ameddig begyulladt/bedagadt, vagy valami dudor nőtt oda és az zavarja, ezért piszkálja.

Most pár napig kenegetjük "kék kenőccsel", illetve kapott szuriban antibiotikumot is. 4 nap múlva kell visszavinni és akkor megnézi a doktor, hogy történt-e változás.

Kapott egy csinos fáslit ma, ami a dobozból való kivétel után két rázást követően a sarokban landolt. Ezután ráadtuk a gallért, amit levarázsol magáról 5-10 másodperc alatt pár szaltó kíséretében.

Most egyelőre egy régi, pici zoknit húzunk rá és nem túl szorosan szigetelő szalaggal rögzítjük. Előtte hígított betadine-nal és kék kenőccsel kezelgetjük napi 3-4x, de nagyon aktív (szerencsére) és a játék miatt látszik, hogy vérzik neki ahogy rohangál, illetve figyelni kell, mert le akarja szedni.

Nem tudom mivel lehetne megakadályozni, hogy sérüljön az a rész és ne piszkálja?

Esetleg másnak is volt ilyen problémája a cicájával? Nyilván visszavisszük pár nap múlva, csak hogy addig is legyenek infóim. Lencse méretű lángoló piros duzzanat az ujja között ami nyalogatásra vérzik, de nincs benne folyadék (genny) az orvos szerint. Étvágy, közérzet oké. Kicsit aggódom, hogy valami daganat lesz.



2019. júl. 26. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Sokszor van tályog a cicáimon.

Az a jó ha nyalogatja.

Nem szabad hagyni,hogy beforrjon a seb.

Folyamatosan ürüljön.

A macska is azért nyalogatja.


Állatorvos is ezt mondta, neten is ezt olvastam.

Nekem sosem kötöttek be, csak kifosztották, kapott antibiotikumot, és sűrű fertőtlenítés kellett.

Tiszta ,nem hízott betadinnal

2019. júl. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

*kitisztitották.

* Higitott

2019. júl. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mikor a nőstényt ivartalanítottuk,hogy ne bántsa a sebet gézzel rögzített kiskutya(!) tölcsért kaptunk. A géz,mint egy nyakörv,olyan volt. A kiskutyának való tölcsér pedig nagyobbacska volt,mint a sima cicáknak való (de enni tudott).
2019. júl. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom az itteniek nem tudnak olvasni?....

Adtál rá zoknit figyelsz rá mást nem igen tudsz tenni. Akármit teszel rá ha le akarja szedni le is fogja. Igen lehetséges hogy valamilyen daganat nőtt oda de ez még nem jelent semmit csupán így hívják. Ha ez az orvos nem kezd vele semmit érdemes lenne másikhoz vinni. De nem értem miért adnak ezek is feszt antibiotikumot olyanok mint a házi orvosok minden kis nyavajára antibiotikum. Honnan tudják hogy baktérium van a szervezetbe? Őrület.

2019. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A doki terve, hogy megnézzük, hogy mi történik a gyulladáscsökkentő dolgoktól (injekció, krém). Ha nincs változás, akkor szövettan, citológia és meglátjuk. Kicsit aggódom, utánaolvasgattam és azóta eléggé ráparáztam erre a daganat témára. Az orvos amúgy nyomkodta, de nem jött belőle semmi. Viszont nem is fáj neki, nem húzza el, ami jó is lehetne, de pont ettől gyanús nekem. De nyilván nem vagyok orvos. Egyébként benti panelcica, nem kijárós.
2019. júl. 28. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!