Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem állatkínzás-e, ha a...

Nem állatkínzás-e, ha a szemétkosárba a kukázás megakadályozása céljából olyan anyagot teszek, ami a kutya kedvét elveszi a kukázástól (pl. ecetet öntök bele, vagy megszórom erős paprikával)?

Figyelt kérdés
Kutyám, egy fajtatiszta szülők keveréke (pumi kantól, tacskó szukától), szobakutyának lett szoktatva. Ám éjszakánként előszeretettel rámolja ki a szemétkosarat, és mire reggel kijövünk a hálóból, szinte az egész lakás tele van hordva papírfecnikel, főleg olyanokkal, amiben előzőleg felvágott volt. Pedig rendesen kap enni-inni. De a kérdésben leírtakkal aggályaim vannak, hogy nem állatkínzás-e.
2009. nov. 2. 06:14
 1/7 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
94%
Nem állatkínzás, de komolyan megbetegedhet a kutya attól, ha nem neki való cuccot eszik. A szemeteszsákot kösd be, takard le, tedd számára nem elérhető helyre, csukd be a konyhaajtót, kapd rajta és szidd meg...ilyesmi.
2009. nov. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem állatkínzás. Nekünk a szomszéd dobált át ennivalót a kutyáknak, amit én nem néztem jó szemmel. Ezért azt találtuk, ki, hogy velős csontot jól bedörzsölünk csípős paprikával és azt dobjuk át a kerítésen, hátha megértik ha csípni fogja a szájukat. Még a velő mellé belenyomtam 1-1 egész paprikát is. Szőröstől bőröstől eltűnt minden, paprika, csont.

De ez nem azt jelenti, hogy a tied nem érezné meg. A Freesnapfban van kutyatávoltartó spray. Nem tudom milyen, de már láttam.

2009. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

nem az,. de lehet hogy még jobban fogja vonzani.

Láttam már olyan kutyát aki előszeretettel rágcsált erős paprikát.


A legegyszerűbb ha elteszed a szemetest amit idővel majd elfelejt a kutya. De az is megoldás lehet ha nagyobb kukát vesztek, vagy olyat aminek teteje is van.

2009. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez a probléma nálunk is fennáll, amikor nem vagyunk otthon kukázik a kis disznó.:) Komoly baj lehet belőle, ha olyant talál megenni!


A csípős paprikával a tapasztalatom a következő: otthon egyszer leborult az asztalról egy pizza, amely tele volt durva erős paprika darabkákkal. Mire közbeavatkozhattam volna, Szikrám be is nyalt vagy 6 darab paprikát. Azt hittem kiszalad a világból, de nem! Leült elém, és kérte a következő adagot.:))


A kukával mi úgy járunk el (nem megoldható az elzárása), hogy vagy kirakjuk a házból az ajtó elé, vagy egy ásványvizes boxot teszünk a tetejére (6×2 liter). Az, hogy a kukának födele van, neki nem akadály.

2009. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdekesek a válaszok. Nekem egész más tapasztalatom van az erős paprikáról. Ugyanis, amikor még afféle süldő-kutya volt (ennek 13 éve; a kutyus ugyanis már ennyi idős), egyszer szétrágta a vezetékes telefon zsinórját. Drága pénzért kicseréltettük, majd az új zsinórt bekentem Erős Pistával. A kutya persze megint megkísérelte szétrágni. De amikor hozzáért a szájával, az Erős Pistától olyan sivalkodásba kezdett, hogy azóta sem tett ilyet. De ha nincs odahaza erős paprika, megteszi az ecet is, amit beleöntök a szemétkosárba. Ez a szúrós, csípős szag a kutya számára rendkívül kellemetlen, és amíg el nem párolog, nem is nyúl hozzá.
2009. nov. 3. 05:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes, hogy enyém miért nem reagált a csípősre.:) Ettől függetlenül, a telefondróttal valóban jó vigyázni, már csak amiatt is, mert ha éppen valaki felhív, amikor rágja a kutya, komoly áramütés is érheti.


Az ecetet ki fogom próbálni!:) De nem lesz tőle ecetszagú az egész ház?

2009. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy ecetszagú lesz. De én úgy vagyok vele, hogy ha a kutyát kell megregulázni, akkor kibírom ezt is.
2009. nov. 5. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!