Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macskának táp?...

Ivartalanított macskának táp? ( purizon, acana, orijen)

Figyelt kérdés
ezen fajta tápok közül melyik az amit adhatok ivartalanított macskának ( nőtény), csak a purizontól találtam kifejezetten ivartalanított macskának szánt tápot

2019. júl. 31. 18:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt a tápot adom az ivartalanított nőstény macskáimnak, amióta az öreg macskámnak veseproblémája volt. Akkor 9 éves volt, és az állatorvos ajánlotta, hogy álljak át erre a gyógytápra. A macska most 15 éves, csak ezt a tápot kapja, és semmi baja nincs. Mivel ő ezt kapja, a többi macska is (4 macska) ezt a tápot eszi, nagyon szép tőle a szőrük, és egészségesek.


[link]

2019. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2019. júl. 31. 18:35
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én főleg a purizon gabonamentes steril tápját adom, nekem fontos a gabonamentesség. De amúgy amiket említettél azok közül mindet próbáltam, mind jó. A royal caninről eléggé megoszlanak a gazda/állatorvos vélemények, az alacsony hústartalma miatt, meg hogy van benne cukor (amire könnyen rászoknak a cicuk-és semmi szükségük rá) Nem akarlak lebeszélni, de olvass egy kicsit utána szerintem 🙂 És döntsd el melyik a legjobb szerinted a cicának.
2019. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az első, és senkit nem akarok semmire rábeszélni, én csak a saját tapasztalatomat írtam le. A rokonaim macskái sorra elpusztultak vese és húgyúti problémáktól 9-10 éves koruk körül. Az én macskám is veseproblémás lett 9 éves korára. Állatorvos tanácsára a fentebb linkelt Royal Canin gyógytápot kapja, és most már 15 éves, és nincs semmilyen húgyúti problémája. Ez az én tapasztalatom, aztán mindenki úgy dönt, ahogy akar.
2019. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A royal canin tápok nem rosszak szerintem, mi is éppen most nézünk a spániel kutyusunknak RC száraztápot, mert nagyon szép volt tőle a szőre, illetve enrgikus volt tőle amikor egyszer olcsóbban hozzájutottunk próbára egy pár hónapja. Illetve az a táp amit írtál gyógytáp, és valóban nagyon jókat hallottam én is róla.


Viszont gabonamentesen etetem, eleinte sajnos whiskast kapott egy pár hét erejéig, de aztán gyorsan áttértem real natur tápra.

2019. júl. 31. 20:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is RC táppal etetem a ket cicám. Igaz meg fiatalok, 9 es 2 hónaposak, de ezt megeszik az utolsó morzsáig.

A 9 hónapos ivartalanított török agóra cica, a 2 hónapos, sima házi lány cica. 6 honaposan persze ő is ivartalanítva lesz.

Ami fura, hogy a kicsinek 1x vettem whiskas junior tápot. Mert épp nem volt itthon már semmi, csak a steril gyógy rc táp. Megszaggolta, és ott hagyta. Inkább az rc steril tápot ette ő is.

2019. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Maxitabi ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál tápokat,az mindegyik gabonamentesnagyon jó minőségű,ergo mindenféle macskának jó(egér sincs más-más ízesítéssel és igényre).Írtad, hogy gabonamentest etetnél-nagyon helyesen. Ezek kiválóan alkalmasak az ivartalanított cicáknak. Figyelj arra, hogy eleget igyanak mellé, illetve jó minőségű nedvestáppal, nyers hússal kiegészíteni sem árt, illetve fű is legyen számukra elérhető-rost a szőr emésztéséhez. Az én előző cicám sem kapott spéci ivartalan tápot, a mostaniak is már 10 évesek; acana, orijen, leonardo van/volt az étlapon, mellé brit care tonhalas nedves tasakos (másokat is próbálgatok, de ez a sztár). Természetesen nedvesnél is ugyan azok a kritériumok, mint a száraznál - a magas minőség és az adalék-mentesség.
2019. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
feringa és mac's cat nedves táp jó minőségűnek számít? azokat kapja
2019. aug. 1. 15:50
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor adni fogom neki mind hármat felváltva, nagy csomagaban évente váltogatva tudom megoldani, esetleg félévente
2019. aug. 1. 15:52
 10/17 Maxitabi ***** válasza:
Jók! Mehet-ha megeszi, akkor hajrá!!
2019. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!