Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám folyton a lábunkra...

A cicám folyton a lábunkra ugrál és harap. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Elég kellemetlen. Már csak azért is, mert nem szeretném, ha véletlen valaki rálépne. Meg olyan kis vad, hogy néha nagyon komolyan beleharap a lábfejünkbe. De még csak 3 hónapos. Kinövi?
2010. júl. 12. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kinövi :) Így hívja fel magára a figyelmet, hogy "gazdi gyere játszani velem"! Minden cica ezt csinálja, amíg kicsi, de ne aggódj, idővel le fog szokni róla. Addig örülj, amíg éjjel nem arra ébredsz, hogy bebújt a takaród alá, és mintegy szeretetből beléd harap, hogy "ébresztőőőőő, unatkozom". Játsszál vele sokat, fáraszd ki, és előbb utóbb leszokik róla. Persze azért szóljatok is rá, hogy nem szabad, és tegyétek ilyenkor odébb. Idővel meg fogja tanulni, hogy nem szabad. És grat a cicához! :)
2010. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém két éves és meg szokott támadni. Bár ő nem játszásból csinálja hanem mert egy agresszív dög :D <3
2010. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém egy éves és ezt csinálja.

Oldalra szokta fordítani a fejét harapás közben, hogy nagyobb felületet érjen. Én még nem tudom mikor növi ki, de ezek szerint (lásd fentebb) két éves korára még nem.

Vond el ilyenkor a figyelmét.

2010. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kinövi. Óhatatlanul rá fogtok előbb-utóbb lépni, akkor majd megszerzik a lábak a macsek respektjét.

Nálunk is ez volt: a mi macskánk például 3 jóindulatú, de hülye és vak óriással osztja meg a lakását, úgyhogy az óriások ülő- és fekvőhelyeit, meg a főbb közlekedési útvonalait már feladta.

2010. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

játszik:)

Én tavaly fogadtam be az utcáról egy akkor kb. 2 hónapos kismaccsot, neki az volt a szokása, hogy a farmeremen mászott fel egész a combig, miközben én pl. a konyhában csináltam valamit.:)

Mit ne mondjak... "erotikus" volt:D

2010. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!