Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá cicámat...

Hogyan szoktassam rá cicámat a hámra?

Figyelt kérdés
Vettem macskahámot sziámicicám számára. Most 3hónapos úgy olvastam ez ideális kor a hozzászoktatáshoz. Rengeteget olvastam róla, hogy jó e ilyesmit használni és mivel panelban lakunk úgy döntöttem kipróbáljuk, hogy ő is sétálhasson egy picit a levegőn. A gond az, hogy nem engedi, hogy rátegyem a hámot :( Mondjatok kérlek tippeket, hogyan tudnám neki bebizonyítani, hogy ez nem egy rossz dolog... Köszi előre is!
2011. okt. 7. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat pedig eloszor nem fogja szeretni :) Ha nagynehezen ramutotted, akkor hagyd rajta, es megszokja. Hogy hogyan add ra? Azt nem tudom, en felugyeskedtem az enyemre anno, de mi aztan nem hasznaltuk. Nekem repteren kellett, ha tortenne valami, megiscsak meg tudjam fogni :) Aztan ki is notte
2011. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először félni fog tőle, ezért kicsit "erőszakosan" kell belebújtatni. Eleinte pár percig hagyd rajta, ne csinálj semmit. Minden nap tedd rá. Azonban előfordulhat, hogy soha nem fog hámmal sétálni. Nekem is egy thai-om volt, ő egyszerűen lefeküdt, mikor ráraktam és kész. Egy ideig próbálkoztam, aztán feladtam. ( Őt el kellett altatni, mert leállt a mája.) Hoztunk egy mentett teknőctarkát, na vele teljes a siker: rögtön, elsőre elfogadta a hámot, pórázt, lehetett vele sétálni. A házunk mögött egy szép parkos, fás-bokros rész van, naponta levisszük. Általában 1 órát vagyunk lenn, ha megunja, elindul a kapu felé. Persze, az előéletét nem ismerjük, de mivel januárban találták Soroksár külső részén, ahol akkor már 2. hete látták bóklászni, nyilván kidobták, így nemigen lehetett szerető gazdája. Közben hoztunk egy másikat is, őt is kidobták. Őrá is ráraktam néhányszor a hámot, de igen intenzíven próbálja magáról levarázsolni, úgyhogy ő nemigen fogja használni.

Szóval, 100 szónak is egy vége: türelem és gyakorlás. Hátha.....

2011. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is nagyon ficánkolt első pár alkalommal, de mostanság már semmi baja vele. Hát szerintem úgy csináld, hogy közvetlen miután felkelt a szundizásból és még nem annyira élénk, akkor próbáld rátenni, nekem bevált :)
2011. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ő lenne akiről írtam: [link]
2011. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól teszed hogy ilyen fiatalon próbálod hámra szoktatni,mert igy talán könnyebben elviseli...,bár az elején biztos fog tiltakozni ellene,de meg fogja szokni!Láttam már egyszer macskát hámon az utcán,békésen sétált,mintha mi sem lenne természetesebb:)
2011. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató válaszokat! Tehát nem lehetetlen :) Akkor annyi marad, hogy próbálkozunk, próbálkozunk csak összejön előbb utóbb.. :)
2011. okt. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!