Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Este vettem észre, hogy erőlködik a kakilásnál. Állva próbálja meg kipréselni, tehát nem guggolva ahogy normál esetben szokták, és csak kis apró, híg pöttyöket produkál, majd el sem kaparja. Hozzá teszem, hogy idős cica. Egyébként a hangulata jó, jön, dörgölőzik, eszik, fetreng nekem, hogy simizzem. Természetesen el fogom vinni orvoshoz, de csak délután fogom tudni.
2019. aug. 7. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olyan mint ha menne a hasa csak a nyomás ennyit produkál. Embereknél is van ilyen hogy csikar fáj és inger van csak nem sok jön.
2019. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt kevés folyadékot iszok, valószínűleg nagy meleg van a lakásban, van a környezetében is, illetve öreg. Feltétlenül, és megint mondom, feltétlenül vidd el ma még állatorvoshoz! Az enyém az utolsó két hónapban csinált ilyet.
2019. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az ivással sokat küzdök mindegyiknél. Három cicám van, a másik kettő fiatal fiú. Ők is nagyon nehezen veszik rá magukat az ivásra, és nem győzöm kitalálni hogy épp hogyan és honnan van kedvük inni. A fiúk miatt is aggódok, mert náluk meg ugye a vizelet besűrűsödés veszélye áll fenn.

Gondoltam arra is, hogy a látszat ellenére lehet szorulás is. Leírom miért:

Én régen ápoltam a férjem nagymamáját az utolsó éveiben, és nem egyszer megesett, hogy a kevés mozgás miatt, illetve a már nem jól működő emésztés miatt gyakran volt komoly szorulása. A belekbe konkrétan beszárad az ürülék, de híg széklet csepeghet ki mellette. Próbáltuk az evéssel szinten tartani, de megesett párszor, hogy beöntéssel lehetett megoldani a dolgot. Gyanakszom erre is, hogy a cicánál is ez van, mert ha hasmenése lenne, akkor fost kellett volna látnom korábban is az alomban, de eddig kemény, illetve normál kaki volt.

Mivel mindegyik nehezen iszik vizet, így nyáron inkább nedves eledelből kapnak többet. De ha van ötletetek még erre, szívesen veszem. Vagy termékekből, amik táplálóak, szeretik, de magas víztartalmúak.

2019. aug. 7. 11:20
 4/5 A kérdező kommentje:
#2. mindenképp elviszem orvoshoz. Nem hangzik jól amit írtál. Nála mi volt? Öreg volt, és leállt az emésztése? Mennyi idős volt? Az én csajszim még annyira azért nem öreg, kb. 11 éves lehet, nem tudom pontosan, mert a házzal örököltük. Szóval azért még lehet pár éve bőven.
2019. aug. 7. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet, feltétlenül vidd orvoshoz!
2019. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!