Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Ez már nevetséges!

Mit csináljak? Ez már nevetséges!

Figyelt kérdés

A szomszéd vett 3 macskát nem rég, mi meg egy kiskutyát(Bodza, puli 12 hetes). Jönnek át a macskák hozzánk, az anyáék kinnt vannak.Éppen bennt tanultam az angolt, nagy sikoltozás, kiabálás van kinnt, kinézek az ablakon, és :

Anyu:

-Zárd be a kutyát gyerünk, gyorsan, itt vannak a a macskák Úr Isten, hozzá érnek a kutyához, és beteg lesz!

Megy a testvérem bezárja a kutyát( olyan háza van, hogy egy nagy ház, és abban egy kis ház), folytatódik sikoltozás.

Anyu:

Vigyázz, hozzád fognak érni a macskák, menj onnan!

Már nem bírtam tovább nézni, kimegyek.

Anya:

- Nekem most elkell mennem, majd engedd ki a kutyát, ha elmentek a macskák, de vigyázz nehogy viszzajöjjenek!

Én:

-Ha ennyire féltitek a macskától a kutyát, akkor miért nem rakjátok őket ki a kerítésen?

Anyu:

-Én nem fogom meg ezeket a dögöket, nincsenek beoltva, meg a acskák egy csomó betegséget terjesztenek, aztán beteg leszek!


Anyukám egész gyerekkorát macskák melllett töltötte, oda volt a macskákért volt, hogy a mamámnál 7 macska is volt, és most is van ott macska.én oda vagyok a macskákhoz szeretnék is egyet, de nem engedik, mert betegek leszünk tőlük.Pedig a pénzemből beoltanám őket, féregtelenítés, veszetségi, kullancs, és bolha ellen, de anya azt mondta, hogy ne ilyen , hülyeségekre költsem a pénzem,mert úgy is elmennek de én erre fogom! Apu sincs oda a macskákért, de mondta a szomszéd neki, hogy megfogta a pockokat a macska (erre felé nagyon sok pocok van)

ezért most tetsziok neki, bár nem nagyon van oda a macskákért, pedig ő is macskák mellett töltötte a gyerekkorát.Pedig régebben nekünk is volt macskánk, és akkor ő is oda volt értük és emelgette, babusgatta őket.

De most is lesz, mert én hazahozok egyet és nem érdekel mit mondanak. Apunak a pockosat mondom, anyunak pedig azt, hogy a macska jelenléte csökkenti a vérnyomást, és a szívifarktus kockázatát.Talán valamennyire engednek.


Mit csináljak velük? Ez már beteges!

Sorry( a helyes írási hibákért)


12/l


2010. júl. 14. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a macska, ha rendesen be van oltatva, akkor nem veszélyesebb betegség szempontjából, mint a kutya. Nekem mindig voltak, és semmit nem kaptam el tőlük, pedig sokszor még az ágyamba is bejönnek.

Esetleg próbáld apukádat meggyőzni, utána lehet anyukádat is sikerül.

2010. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem egyszerű eset...,nehezen fogod sztem beadni neki,hogy a macska jót tesz,ha ennyire irtózik tőlük!De egy próbát megér;)
2010. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már röhelyes, ha nem engedig a szüleid, hogy a saját pénzedből vegyél macskát, akkor kérdezd meg, hogy bulikra és kotonra költheted-e a pénzed. (Ez garantáltan beválik).
2010. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Viszont van, aki beteg lesz tőle, és szörnyű dolgokat össze tud szedni az ember tőlük, tehát megértem anyukádat.
2010. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az első válaszolónak, be kell oltatni és kész, valamit ivartalaníttatni kell, hogy ne mászkáljon el. De tarthatod a lakásban is, bár gondolom nem engedik meg. Vicces, nálunk kicsit "fordítva" van. :) Nekem tenyésztőtől vett szobacicám van, minden lehetséges oltást beadattunk neki, és nagyon "steril", tiszta cica. Nálunk úgy van, hogy ha vendég jön, és meg akarja simogatni, akkor elküldöm kezet mosni előtte (főleg ha előtte másik állatot simogatott). Lehet gáz, de nem érdekel, nem akarom őt is eleveszíteni. Ennyiből megértem anyukádat, hogy félti a kutyát. Viszont egy macskát is be lehet ugyanúgy oltatni mint egy kutyát.
2010. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én is utálom azokat a macskákat akik csak vannak! ezt arra értem h például nálunk a szomszédba is van vagy 5, de nem számít a szaporodnak, igénytelen körülmények között tartják őket, persze a mi kertünket szarják tele, meg eszik ki a halat a tóbol, meg sorolhatnám, de most mit csináljak velük
2010. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszírónak: Ezzel én is így vagyok, bár én inkább sajnálom őket. Szerintem erről a gazdáik tehetnek, akik nem látják el őket normálisan.
2010. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyukád enyhán szólva beteges. De mind1. Állítlag a citrom és a narancs illatától futnk a macskák(NEM LIMONÁDÉ).Ha pl citromlevet kicsi vízzel keversz és vizipisztolyba öntöd,a macskát lelocsolod,nagy valószínűséggel nem jönnek vissza,vagy ha mégis,újra és újra locsoldd le őket.akár 50x is ha kell.De mi baja lesz a kutyának,ha hozzáér a macska?Max. veszett,de azt lehet látni.Nem haltok bele.A szüleidnek szerintem pszihikai problémájuk van a macskával. Üdvözlet:K.Virág
2010. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mamámnál csak féregtelenítve van a macska ,és semmi baja nincs a kutyának ( szintén puli), teljesen egészséges a macska is meg a kutya is. Úgy szoktak lenni, hogy a kutya fekszik, a macska pedig a hátán van, és betakarodzik a szőrével.


Erre felé is vannak ilyen elhanyagolt macskák,pl.: az egyiktől nagyon félek, a komposztálónkba jár enni, és mikor viszem ki kiönteni a komposztot, akkor mindig kiugrik onnan egy olyan macska, aminek csak egy szeme van, ahol a másik szemének kellenne lennie, ott bőr van, és sok helyen hiányos a szőre.Attól én is rettegek, de amúgy nem féleka cicusoktól.


Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat!:)

2010. júl. 15. 06:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem megszerethetteted anyukáddal a macskákat.


Az én anyukám életében 3szor kapott el betegséget macskától, mégis sikerült megszerettetnem vele.

2010. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!