Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Belevágtam a cicám bőrébe....

Belevágtam a cicám bőrébe. Baja lehet?

Figyelt kérdés

A hosszú szőrű perzsa cicám szőre csombókos lett. Nem szereti ha fésülöm így mikor már nagyon durva,kivagom neki. De most véletlenül belevágtam szerintem. De nem vérzik neki,világos színű neki. Lehet hogy érzékeny neki, de nincs rossz kedve.

Kérlek kimeljetek. Eléggé ostorozom magam így is. 10eve van velem. Nagyon szeretem. Az volna a kérdésem hogy lehet e valami baja. Lebatadinoztam. Felhivtam az állatorvost. De akkor még azt gondoltam hogy nem én csináltam. De mástól nem lehet. Fekete a bundaja. És ez teljesen színtelen. Pedig a felső bőre is sötét. Azért gondolom hogy mégis én voltam

De itt dorombol nekem. Szerintetek?



2019. szept. 3. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja.


A macskák nincsenek cukorból.

Bizony, amikor verekednek, mivel gyakran verekednek,territoriális állatok, komolyabb sebeket ejtenek egymáson.Mégis ritka az, amikor marandó.

2019. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha vérzik és nem áll el, akkor baj van. Ha csak egy kis seb, ami már gyógyul, akkor semmi baja nem lesz, ne félj.
2019. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem ez a kérdés, de tényleg nem szereti, ha fésülöd? A simogatást szereti? Ha igen, valamilyen kézre felhúzható eszköz hasznos lehetne, pl. van ez a "cicasimi kesztyű" (én így hívom, a felesleges szőrt távolítja el), kipróbálhatnád. Hátha így nem csomósodna be a szőre, ha befilcesedik, az elég gáz. Szegény cica...

Nekem régen volt egy talált perzsám, előtte ki tudja, mennyi ideig kóborolt, nagyon sokat kínlódtunk, mire a szőrét rendbehoztuk...

2019. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Az én fekete macskámnak szó szerint kint látszott a bele amikor a szomszéd saraboló cultivátorral véletlenül megvágta a lucernába. Azonnal érzéstelenítettem és összevartam, fertőtlenítettem és a fejére vágtam kartonból védőt hogy ne tudja piszkálni. Egy pár napig gennyes volt amit kezelni kellett és teljesen összeforrt és kivagdostam a pamutot. Csak a farka végén hiányzik egy kis darabka mert az leszáradt neki. De ez se látszik csak lett rajta azóta egy-két fehér ősz szőrszál :-D
2019. szept. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Az enyém hagyományos kaszával lett megvágva nemrég de azonnal orvoshoz vittem mert nem voltam biztos benne hogy csak felületi a seb. Fertőtlenítővel kimosták ami nagyon fontos a nyílt sebeknél és összevarták, plusz antibiotikumot kapott. Így is elég nehezen viselte de jobban van.
2020. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!