Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Reggel itt...

Mit csináljak? Reggel itt termett az udvarunkban egy kölyök cica, és nem lehet megfogni?

Figyelt kérdés
Valószínű valaki bedobhatta a kerítésen. Nekünk 4 macskánk van, úgyhogy nem tudjuk befogadni, viszont megfogni se engedi magát, mert menekül. Reggel óta itt van és csak nyávog az udvaron, a többi macska meg fúj rá. Hogy próbáljam megfogni, ha a kajához se mer idejönni?

2019. szept. 4. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
A többi macskát addig zárd el valahova, tedd a kaját egy macskahordozóba közel hozzád. Ülj vagy állj nyugodtan, ha bemegy becsukod.
2019. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Lehet valamelyik szomszédból szökött át, kérdezz körbe.
2019. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem akarod megtartani, miért akarod megfogni? Majd a többi macska elzavarja, te meg ne engedd, hogy odaavászkodjon, amikor a többinek enni adsz. Majd szerencsét próbál máshol.
2019. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, majd kipróbálom.


Szinte az összes szomszédunk kutyás, és ha valahonnan mégis átszökött volna és lenne otthona, szerintem visszatalált volna.


Ráadásul sokat vakarózik és az egyik szemével hunyorít is, szóval szerintem nem is törődtek vele nagyon.

2019. szept. 4. 14:10
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Nem adtunk neki semmit enni, pont azért, hogy hátha akkor elmegy, de még mindig itt van az udvaron és nyávog. Nem úgy néz ki sajnos, hogy magától el akarna menni.
2019. szept. 4. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Mikor cicát találtam akkor kitettem a Facebookra és körbe kérdeztem. Meg is lett a gazdi. A cicó a nagyobb cicával elment és nem talált haza .


Az én cicám egyszer eltűnt mikor kölyök volt. Kitettem és másnap reggel írt egy srác, hogy hát megvan a cica , hazavitte mert azt hitte kóbor vagy kidobták.

Sajnos az utcán talált cicák fele elkeveredett gazdis cica. Ha viszont annyira rémült, hogy nem tudod megfogni, lehet vannak testvérei is a környéken. Nézz és kérdezz körbe. Nem találja az anyját valószínűleg ezért nyávog. Mennyi idős lehet ?

Én sok cicunak megtaláltam a gazdáját már.

Ha nem jelentkezik senki akkor tartsd meg vagy keress neki gazdit. A cicáid meg fogják szokni egy idő után ha nem kerül elő a gazdi.

2019. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Azért szerintem tegyetek ki neki kaját és vizet, szegény valószínűleg éhezik és retteg, egyedül van a világban. Valószínűleg az vonzotta hozzátok, hogy látta a macskáidat, és próbálná keresniba társaságukat. Egy kiscica elég nagy távolságra el tud keveredni, szerintem azért kérdezz körbe az utcában és facebookon, hátha mégis van gazdija!
2019. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is azt csináld, amit első írt. Kegyetlenség nem foglalkozni vele, nem adni neki enni, hogy próbáljon szerencsét máshol. Ez egy pici cica, vagy elkóborolt és nem talál vissza, vagy kirakták és otthont keres. Ha a szomszédaid kutyások, nem véletlenül ragadt nálatok.


Próbáld meg befogni, kérdezz körbe az utcában, hátha meglesz a gazdi. Ha nem, keress fel állatvédőket, menhelyeket, vagy keress neki gazdát, ha nem tudjátok megtartani. Addig meg etesd, próbáld meg megnyugtatni, szelidíteni. Ha van 4 macskátok, biztosan szeretitek a cicákat, megoldjátok valahogy.

2019. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!