Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha a cicám nem bír...

Mit tegyek ha a cicám nem bír kakilni?

Figyelt kérdés
A 6-7 hetes kandúr szürke kiscicámnak szorulása van, napok óta nem kakil. A fenekénél egy nagy púp van, de a felesleg nem tud kijönni. Mit tegyek, mivel segítsek rajta?

2019. aug. 25. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el allatorvoshoz!
2019. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Na b***meg, hát mit. Vidd állatorvoshoz.
2019. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Macskák számára készült hashajtók vagy székletlágyítók használata, amit állatorvos ír fel

Beöntés, de ezt csak orvos végezheti

Az étrend változtatása (száraz eledelről folyékonyra váltás) vagy külön erre a célra felírt étrend betartása

A macska ételébe tegyél tököt (egy étkezéshez egy evőkanál elég a legtöbb macska számára, a nagyobb macskáknak tehetsz egy kicsivel többet)

Növeld a víz fogyasztását (ezt el lehet érni azzal, ha vizet öntesz az ételéhez, vagy ha a lakásban sok vizesedényt helyezel el)

Extrém esetekben a vastagbél egy kis részének orvosi eltávolítása

2019. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha már napok óta fennáll és erőlködik, akkor doki, azonnal!


Amúgy segíthet a paraffinolaj.

2019. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Vidd el állatormoshoz
2019. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vidd el állatorvoshoz, mert lehet valami komolyabb is. Amúgy nálunk is a doki a paraffin olajat ajánlotta.
2019. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha napok óta nem tudnál kakilni és a fenekednél egy nagy púp lenne mit csinálnál? Nem egyértelmű?
2019. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elvittem állatorvoshoz, tegnapelőtt! Felírt neki paraffin olajat, és tanácsokat adott, hogy miket adjak neki enni. Ő sem tud csodát tenni, beadtam neki az olajat, és mégsem tud kakilni! Nem tudom mi tévő legyek, túl éli a cicám?
2019. aug. 28. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nála valami komolyabbrol van szó és nem lesz elég a paraffin olaj. Vidd el másik orvoshoz aki megvizsgálja rendesen.
2019. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
hát, vidd vissza a dokihoz!
2019. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!