Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek önzőség kizárólago...

Szerintetek önzőség kizárólagosan a házba tartani macskát úgy hogy van kert is?

Figyelt kérdés

Remélem értitek a kérdést.Lesz új cicusunk viszont őt kizárólagosan a házba szeretnénk nevelni,méghozzá azért mert az előző cicánk kinti-benti volt aztán egyszercsak nem jött haza:(:((ivartalanított volt) Nem akarok még egy cicát elveszíteni...A házunk se olyan kicsi, szerintem ellenne.

Valamint ajánlanátok kicsit lustább fajtájú macskát amelyknek nincs akkora "kalandvágyási vágya"?


2010. júl. 14. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem önzőség, lakásba bezárva legfeljebb valami nagyon drága és nyugodt fajtatiszta macskát tartanék, de azzal meg rengeteget kell ám foglalkozni, hogy ne unatkozzon. A sima házi cicának viszont joga van a szabadsághoz, és te mint gazdi annyit tehetsz, amit nagyon jól is tettél, hogy ivartalanítod.
2010. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne bennt bármilyen macska a házba? minddnek kalandvágya van Azt nem tudod fékezni,ha nem jött haza azt ellopták.A miénk sem jött haza azt is.A macska husz Km erröl hazatalál.
2010. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem önzőség! Megértem, hogy az előző cicád elvesztése után bennt szeretnéd tartani! Én is azért tartom bennt az én cicáimat. Ők ketten is jól elvannak, természetesen mind a kettő ivartalanítva van. Nem lesz semmi gond, ha kölyökkorától bent lakik és sokat foglalkoztok vele!
2010. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

én teljesen megértelek téged nem rég tűnt el a kismacskám pedig mindig foglalkoztam vele

esténként mindig velem aludt nappal volt csak kint mégis eltűnt

volt hogy két már nagy cicám tűnt el egyszerre aztán meg jó pár hónap után tudtam meg apámtól hogy az egyiket a kutya intézte el a másikat meg az autó ütötte el szóval gondolhatod milyen érzés volt hogy egyfolytában keresgéltem aztán meg kiderül hogy hiába

szóval az igaz hogy lakásban tartani nem vmi jó a macskának de a mieink (2) alig akarnak kimenni a lakásból főleg ha hideg van kint

de ha nem kertes házban laktok akkor szerintem is tartsd lakásban

2010. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
de sztem nyugodtan tarthatod lakásban akkor is ha kertes lakásban laktok
2010. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

bocsi összekuszáltan írtam le

TARTHATOD LAKÁSBAN SZTEM SEM ÖNZŐSÉG ( A PERZSA MACSKÁK SZTEM SOKKAL SZOBACICÁK MINT A SIMA MACSKÁK SZTEM )

2010. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

bocsi összekuszáltan írtam le

TARTHATOD LAKÁSBAN SZTEM SEM ÖNZŐSÉG ( A PERZSA MACSKÁK SZTEM SOKKAL SZOBACICÁK MINT A SIMA MACSKÁK )

2010. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A kinti cicákat millió veszély fenyegeti. Autó, méreg, fertőzések, kutya és egyéb állatok stb. Viszont boldogabb lesz a cica, ha kijárhat. A macskák nem benti állatok, ahogyan a kutyák sem.

Szerintem borzasztó dolog bentlétre kényszeríteni egy cicát, de így tényleg sok dologtól meg tudod védeni. Nekem napközben kint vagy bent vannak a macsekok, de éjszaka szigorúan bezárom őket és max. hajnalban mehetnek ki. Így legalább az éjszakai veszélyektől óvom meg őket, de közben a szabadban is vannak.

2010. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem. A macska szeret kijárni, mert kíváncsi és kalandos természetű, de ha a területének a határai a házon belül vannak, megelégszik azzal. Inkább legyen házon belül, minthogy valami baj érje! A kinti és kijáró macskákat nagyon

gyakran éri halálos baleset.

2010. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én sem engedném ki ha kertesházban laknék,de hallottam olyat is hogy a kertbe kifutót csináltak a cicának és így biztonságban kint lehetett.
2010. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!