Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehet a vakondokat...

Hogyan lehet a vakondokat elűzni úgy, hogy kert ne tegyek a vakondban?

Figyelt kérdés

Az egész keret föltúrták ezek a kis mocskok.

El szeretném űzni őket,de nem tudom,hogy hogyan lehetne.

Már láttam valami vakond riasztót,de az drága.

Meg azt is tanácsolták,hogy a vakond lyukba engedjek be egy slagot és engedjem föl vízzel.De én nem akarom őket bántani csak elzavarni őket.


2011. máj. 21. 00:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Vegyél kutyát.

Nekünk van 2, a három szomszéd kertje tele van túrásokkal, nálunk egy sincs. :)

2011. máj. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%

Nálam a kutyák írtják...De mióta nincs bejárásuk a füvesített kertbe, elszaporodtak a vakondok...

Megoldás, ami bevált nálam és nem is jönnek vissza 1-2 évig: víz, víz víz...

Vizet eresztek bele a lyukba.

Megfulladnak benne, vagy valami hasonló, nem sajnálom, jó sokat.Állatkínzás lehet, de amit csináltak a múltévben (nem locsoltam, mert folyamatosan esett, de az nem riasztotta el őket)

szerencsére van fúrt út az udvarban, így akár az egész kutat kiszivattyúzom, és beletolhatom abba a töménytelen sok vakond tárásba. Azóta nem jelentkeztek.:)

2011. máj. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Esetleg keress rá googleban pl: vakond ellen. Ilyen címszavakkal vagy nem tudom, hallottam valamit, hogy fokhagymát vagy nem tudom mit kell berakni a lyukakba.


Amit viszont mi tettünk, hogy üres üvegeket tettünk a lyukakba. A palack szájával lefelé kell a lyukba és amikor fújja a szél zúg és ettől állítólag elmennek. Nálunk bevált amúgy régen. Üveg kell, nem műanyag flakon.

2011. máj. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, de a vakond az egy hasznos állat. Azért nem szenvedsz különböző kártevőktől mert az a föld alatt még lárva állapotában megeszik őket....


De ha téged esztétikailag zavar akkor az a te gondod, de a fejemet merném rá tenni, hogy amint kiűzöd őket (egyébként ők otthon vannak) akkor annyi kártevőd lesz, hogy majd tonnaszámra vehetsz permetszert, aztán fújkálhatod mindenfele, LEGFŐKÉPPEN MAGADRA ÉS A KEDVES KIS CSALÁDODRA, és eheted a permetszeres gyümölcseidet, zöldségeidet! (majd ne csodálkozz ha rákos leszel vagy a gyereked lesz az) Remélem nem leszel rest és legalább beütöd a google-ba hogy vakond, és utánanézel szegény állatnak ÉS MEGGONDOLOD MAGADAT! (ÉS EZ SZÓL A TÖBBI ELŐTTEM LÉVŐ "JÓKARATÚ" VÁLASZOLÓKNAK IS)

2011. máj. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk az vált be, hogy az összes vakondtúrást naponta kétszer - vagy ahogy észrevettük - letaposgattuk, kilapítottuk. Ezzel nem bántod, de a vakond sem szereti, ha mindig tönkreteszik a munkáját és egy idő után elköltözik. Nálunk a szomszédba mentek, ők sosem használják a hátsó kertet (kb. 500 nm), igazi vakondparadicsom.
2011. máj. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

vegyél vakondmágnest

vagy rakjál a túrás elé egy képet róla:

[link]


[link]

2011. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az utolsó az nagyon nagy :D

Egyébként direkt írtam,hogy nem akarom őket megfullasztani vagy esetleg bántani.

2011. máj. 21. 13:45
 8/16 gfero ***** válasza:
nálam a füstpatron bevált
2011. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyetlen állatról van szó (vagy egy családról), mert egymást nem nagyon tűrik.A járatai 100-200 métert is behálózhatnak! Ha nagyon zavar, óvatosan fogd meg (nehogy megsérüljön), amikor kitolja a földet, és engedd el máshol! Én speciel örülök neki, ha lakik a kertemben egy ilyen kedves állat. Ha kitúr néhány répát, vagy bármit, meg van bocsájtva, a túrást meg felhasználom komposzt készítéshez.
2011. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

A vakond VÉDETT állat! Nagyon hasznos, naponta a testsúlyának 70-100%-át is képes elfogyasztani rovarokból, lárvákból, ezért van szüksége a sok és hosszú járatra! Elég szomorú, aki vizet enged a járatba, nem tudom, ő mit szólna, ha belefojtanák a saját kádjába!

Az igazi megoldás az, hogyha a kertbe a föld alá 25-30cm mélyen kerítésfonatot fektetsz. Nagy munka (drágának nem olyan drága), de egy életre megoldja a problémát.

2011. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!