Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új társ a cicóknak?

Új társ a cicóknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2,5 hónapja el kellett altatni az idős németjuhász kutyánkat, akivel a két kinti-benti cicánk nagyon jóban volt. Együtt aludtak, mászkáltak, játszottak. A nagyobbik cicát úgy hoztuk a házhoz, mikor a kutya már itt volt. A kisebbik pedig itt született (Azóta mind a két lány cica ivartalanítva lett, egy balesetből lettek akkor egyetlen egyszer kiscicák).


A fiatalabb cica így tehát konkrétan születése óta a kutya mellett volt. A kutya a szülést is végig asszisztálta meg utána is játsztt a cicákkal meg védelmezte őket. Ezt a cicát viseli meg sokkal jobban a kutya hiánya. Neki a kutya nem csak társ volt de egyfajta biztonságot is jelentett neki.


Azóta is bemegy a házába szaglászik dörgölőzik oda ahol érződik még a kutya illata.


Illetve ami nehezíti a helyzetet, hogy a szomszéd macskák azóta átjárnak hozzánk enni... Egyrészt már mi is nagyon unjuk, hogy 5 macskát etetünk, holott nekünk csak 2 van. Másrészt az előbb említett cicát nagyon frusztrálják az új jövevények. Egyébként bántani nem bántják a mi cicáinkat, de senki sem örül a jelenlétüknek.


Megoldás lenne, ha bezárnánk őket a lakásba de nagyon igényli mindkettő a kint létet is, így ők döntenek arról éppen hol akarnak lenni. Azóta se akarnak többet bent lenni, viszont kint olyan frusztrált a cica meg a kutya halála óta látszik rajta, hogy mintha kicsit depis lenne (egyébként teljesen egészséges).


Arra gondoltunk, részben az idegen macskák miatt, részben látva mennyire hiányzik a cicónak a kutya, részben pedig magunk miatt is, hogy hoznánk egy új kutyát a házhoz.


Viszont kicsit tartunk tőle, hogy a két cicánk hogyan fogadna egy új (mindenképpen kölyök) kutyát. Valaki aki esetleg volt hasonló helyzetben megosztaná a tapasztalatait? Segíthet nekik "elfelejteni" az előző kutyát?


Előre is köszi a válaszokat!



2019. szept. 6. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi most fogadtunk be egy 4 hónap körüli kölyökkutyát. A macskák pillanatok alatt befogadták, vagyis inkább azt mondom, nem csináltak nagy ügyet a jelenlétéből. Az idősebb macskám nagyjából levegőnek nézi. Van egy másik, aki kicsit jobban tart a kutyáktól, de ő is jön rendszeresen kajaosztásra, ahogy eddig. Ő sokat van kint, mert az utcán élt, mielőtt befogadtuk és csak akkor van többet velünk, amikor már befagy a hátsója odakint. Van egy ideszokott nem saját kiscica is, akit mi alig tudunk mesgimogatni, ő pl. a kutyáimhoz simán odabújik, 1 hét után már bújik a kiskutyához is. Csak az 1 éves cicánkat viseli meg egy picit, mert a kiskutya állandóan játszani akar vele, a hátára mászna és kergeti, de azért ez csak játék. Zavarja a cicust, de szerintem nincs nagy gond, nem ment át agresszióba se a játék, se a védekezés. Csak kicsit sok neki a kiskutya. Összességében sokkal jobban megrázta az idős cicánkat, amikor azt a cicát befgadtuk az utcáról, aki most 1 éves, tavaly ilyenkor még picike volt. Az idős macskánk vérig sértődött. Nagyon bújós macska, de akkor hónapokig nem engedte, hogy simogassam, ha ölbe vettem, felfújta magát és kikapálózott a kezemből. Ha meglátta a kiscicát, elrohant. Nem volt hajlandó bent aludni, csak amikor eljött a tél. Egyszer meguntam a sértettségét és bepakoltam az ölembe filmet nézni és erőszakkal ott tartottam, simogattam. Utána is faképnél hagyott éjszakára, de másnap reggel nagy nyávogással ébresztett és egy döglött cickány büszke tulajdonosaként feszített a küszöbön. 1,5 éve fogadtuk be az idős cicánkat, de 1,5 év alatt még sose kaptam tőle ilyen meglepit, úgyhogy azt hiszem, akkor bocsájtotta meg nekem a kiscicát. Már egy év telt el. Teljesen megszokták egymást. De a kiskutya mint mondtam, közel sem okozott ekkora felfordulást a macskalelkekben. Kb. olyan, mintha mindig is velünk élt volna.:)
2019. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Mi végül úgy döntöttünk, hogy néhány hónapot még várunk.
2019. dec. 16. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!