Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olvastam pár macskatenyésztéss...

Olvastam pár macskatenyésztéssel kapcsolatos oldalt, és minden oldalon iszonyú hosszú neve van a tenyész párnak. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. ha az a neve az egyik fiúnak hogy Cirmella Kormos,ilyen lehet még vagy 1000000000 cicának.érted?Nehogy összekeverjék.De ha az a neve h Cirmella Kormos Himalája Nagy-Németh nemtommi,akkor összekeverhetetlen.
2010. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is minden tenyészetnek van egy "kennel" neve. ahogy az embereknél a családnév.

Minden abban a tenyészetben született cicának így kezdődik a neve. Utána jön az egyénre szabott név. Nem muszáj hogy hosszú legyen mert a kennelnevet úgy is levédi a tenyésztő vagyis azt más nem használhatja. Így teljesen egyforma nem lesz. legfeljebb az egyik Budásvölgye cirmella a másik meg Nyávogófalvi cirmella lesz két különböző tenyésztőtől.


Bár én kutyás vagyok de hasonló a macskatenyésztőknél is. Én az ABC betűit választom az almokhoz . Első nálam született alom minden kiskutyájának "A"-val kezdődik a neve.. például Athos Arabella...stb. a második alom "B-vel kezdődő neveket kap.

De választhatunk angol jelentéssel bíró neveket is. például Arabien Night vagy Anabella's Song.. ( arab éjjszaka és Anabella dala) mert így még jobban hangzik.


Szóval a nevek hosszúsága ettől is függ. minnél hangzatosabb legyen. De minden névben ott a kennelnév ami védett és más tenyésztő nem használhatja fel az a nevet.

például kutyás kennel "Pásztortűzvirág" vagy "somogyvári" senki más nem használhatja csak a kennelnév kiváltója. minden náluk született kölyöknek ezzel a névvel kezdőik a törzskönyvi neve..

2010. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, most már értem :)
2010. aug. 7. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!